На Верховинщині 10-річний хлопчик врятував батька у Чорному Черемоші

Історія дивовижного порятунку під час риболовлі варта того, щоб люди бодай знали про сміливість і відважність юнака та брали з нього приклад. 

Про випадок на річні, який трапився днями в селі Красник, повідомила місцева мешканка Галина Космачук, а в мережі її оприлюднив заступник редактора газети “Верховинські вісті” Роман Клим, пише “Західний кур’єр”.

Іван Соколовський із сином Юрієм пішли на річку порибалити. Хлопчак дуже хотів випробувати спінінг, який йому подарували родичі на десятиріччя. Рибалячи, трохи віддалилися один від одного. Зненацька малий почув крик батька: «Юра!». Озирнувшись, юнак побачив, що батько лежить у річці. Підбіг до нього і зрозумів, що тато без свідомості.

Не розгубившись, почав витягати батька на берег і кликати на допомогу. Крики почули відпочивальники на іншому березі Чорного Черемошу, переплили річку, допомогли хлопцеві витягнути потерпілого на суходіл і почали відкачувати.

А Юрій уже біг за допомогою до фельдшера Івана Вірстюка, котрий мешкає неподалік. Медик взявся фахово реанімувати бездиханного 41-річного чоловіка, бо той багато наковтався води. Потерпілому вдалося повернути серцебиття, але він до тями ще не прийшов, бо, падаючи, вдарився головою об каміння.

Рятівні медичні процедури вже продовжила бригада швидкої допомоги. Всього медики викачали із легенів чоловіка два літри води, а до тями потерпілий прийшов аж через дев’ять годин у медичному закладі, де провів близько тижня.

Як виявилося, чоловік отримав тепловий удар і знепритомнів, а падаючи, ще й ударився головою об каміння.

За словами медиків, між життям цього чоловіка й потойбічним світом практично не існувало межі. Він залишився живим, бо поряд опинилися люди, котрі були в певний час у потрібному місці. А найголовніше, що син Юрій не розгубився у вирішальний момент. Саме розсудливість і миттєва реакція хлопця врятувала життя батькові.

Сміливість та спритність хлопця відзначать прикарпатські рятувальники. Про це повідомила керівниця пресслужби ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Світлана Бабушкіна.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.