Найстаршій мешканці Прикарпаття виповнилось 107 років

Найстаршій жительці Івано-Франківщини, мешканці Печеніжина Пелагеї Козьменко, сьогодні виповнюється 107 років.

За своє довге життя пані Пелагея пережила чимало: дві війни, голод, втратила рідних та оселю. Про життєвий шлях односельчанки розповідають у Печеніжинській територіальній громаді, пише “Західний кур’єр”.

Жінка пригадує, що без діла ніколи не сиділа. З 13 років працювала на меблевому комбінаті. Вдень на одній роботі, а ввечері займалася іншими справами: шила фіранки, килими.

У молодості сільська рада відправила Пелагею навчатися на акушерку у Львів. Після навчання вона повернулася в село, часто допомагала при пологах.

Під час Другої світової війни була поранена, а її хата згоріла, вогонь знищив і всі документи. Тож 18 років жінка із сином жила у чужих оселях.

Кілька років п. Пелагея шила одяг для УПА. За це її посадили у в’язницю в Коломиї, там катували дві доби, але дружина енкаведиста попросила чоловіка, і той випустив ув’язнену.

У часи голоду годувала не лише свою сім’ю, а й чужих дітей.

За словами сина, Любомира Козьменка, секрет довголіття мами полягає у тому, що вона постійно пила лісові трави, чай робила. Вживала багато меду і їсть тільки натуральну їжу.

Сама ж жінка на запитання про таємницю довголіття усміхається і каже, що треба жити без злоби, з любов’ю до родини і Бога, щодня молитися і мати відкриті до людей і світу серце й душу.

“Вітаємо шановну пані Пелагею з днем народження, бажаємо міцного здоров’я та Божого благословення! Дякуємо, що Ви є прикладом для нас!”, – йдеться у привітанні для найстаршої жительки області.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.