Науковці назвали причину зростання смертності українців. Винен не коронавірус

Наприкінці червня в Україні зросла смертність населення. Учені припускають, що це спричинене спекотною погодою. Про це свідчать дані НАНУ.

Водночас, науковці заявляють, що в першій половині червня зафіксовано найнижчий рівень смертності за шість років (без врахування даних по летальних випадках від коронавірусу).

«У червні продовжила знижуватися загальна смертність разом зі зниженням числа летальних випадків при Covid-19. Загальна смертність знизилася з досягненням рівнів, нижчих за середній рівень 2015–2019 років, а також за рівень 2020 року. Отже, очікуваний рівень смертності за сценарію, якби коронавірусну інфекцію була просто зараз повністю зупинено, ймовірно, нижчий, ніж у той самий період будь-якого з попередніх років, починаючи з 2015 року», – йдеться в повідомленні.

Однак смертність зросла у третій декаді червня.

«Серед можливих пояснень – безпосередній вплив погодних умов: як відомо, надмірна спека також може призводити до суттєвої надлишкової смертності», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, державна служба статистики оприлюднила дані щодо демографічної ситуації в Україні за січень-лютий 2021 року. Смертність населення перевищила рівень 2020 року на 8,3%. Усього з початку року в Україні померло 109 112 осіб. Це на 8 374 смертей більше, ніж за січень-лютий 2020 року, коли померло 100 738 осіб.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.