Нещодавно судинні хірурги обласної клінічної лікарні провели унікальну гібридну операцію

Кажуть, випадок настільки складний, що, ймовірно, така операція була проведена вперше у світі – пише “Західний кур’єр”.

Підтверджують це припущення і хірурги США та Великобританії, які консультували українських лікарів на етапі підготовки й безпосередньо під час операції.

Аневризма внутрішньої сонної артерії – такий діагноз констатували лікарі у 53 -річного чоловіка, який звернувся із надокучливим відчуттям пульсуючого отвору в ділянці шиї.

«Аневризма – це послаблення судинної стінки, а її розрив призводить до фатальних наслідків, – пояснює завідувач відділення судинної хірургії Володимир Гінчицький. – Аневризма нашого пацієнта була ще й доволі великою, майже чотири сантиметри, а супутня патологія перешкоджала «йти» напряму до місця її розташування».

Втім, після ультразвукової діагностики, ангіографії та тривалих дискутивних діалогів з європейськими колегами, наші лікарі взялися за операцію. Провели її успішно. Надалі чоловік перебуватиме під спостереженням лікарів, втім, уже має змогу повернутися до звичного способу життя.
«Бувають аневризми аорти, підколінних артерій, а сонних трапляються не часто, – пояснює судинний хірург Олексій Гудз. – За 12 років нашої практики ми мали лише два таких випадки. Та й у світовій практиці не знайшли подібних описів. Тому ретельно планували кожен крок. Для нас важливо було поєднати всі технічні можливості».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.