Невигідні гості

У 1935 році журналіст краківської газети «Ремісничий огляд», яка мала своє представництво в Станиславові, зробив репортаж зі станиславівської кав’ярні, розташованої в дільниці «Бельведер» – пише “Західний кур’єр”.
«Проходячи повз переповнені кав’ярні, видається, що їхні власники мають чималий зиск і взагалі процвітають. Але це лише видимість! Сидимо з господарем закладу за бічним столиком і спостерігаємо за гостями. За столик поряд з нами сіли чотири особи. Підбігає офіціант. –Чим можу служити? – На разі ми чекаємо на решту товариства, – відповідає пан із сигарою в зубах. – Принесіть нам поки що малу порцію морозива. Минає чверть години, півгодини…

Вид на дільницю Бельведер. Фото, міжвоєнний період.

Очікуване товариство все не надходить. Офіціант іще двічі ввічливо перепитав, чи панове щось бажають, але марно. Врешті-решт гості платять і йдуть. Півтори години, чотири особи, а виторг – мала порція морозива. За іншим столиком така ж картина – якийсь пан п’є малу чашечку чорної кави. – Прошу подати газети, – говорить він офіціантові. Той приносить два часописи. – Чому тільки два? – обурюється гість. Офіціант приносить цілий стос газет, і пан усе читає і читає…
За третій стіл сіли два молодика. Офіціант очікувально зупиняється біля них. – Ой, я такий ситий, – говорить один з них своєму товаришеві. – Замов собі чашечку кави, а я поки послухаю музику. За наступний столик всідається товстий пан і замовляє чашку кави з молоком, хліб та масло.
Хліб з маслом він замовляв ще двічі, змушуючи офіціанта бігати з ним на інший кінець залу. Ось така картина з життя місцевої кав’ярні. Залишається тільки дивуватися терплячості офіціанта і тому, як господареві все ж вдається якось утримувати свій заклад…»
Газета «Ремісничий огляд» від 11 серпня 1935 р.
Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.