Новизна смаків: в Івано-Франківську запровадили електронний нагляд за шкільним харчуванням

З листопада в Івано-Франківську запрацювала електронна програма «Контроль шкільного харчування у закладах загальної середньої освіти». Про це повідомив директор міського Департаменту освіти і науки Ігор Максимчук.

За його словами, вона покликана прозоріше організовувати процес шкільного харчування, зокрема, для учнів пільгових категорій, інформує «Західний кур’єр».

 «Харчування в закладах освіти – завжди актуальна тема. Ми стараємося постійно модернізувати систему харчування, вводити новизну, – каже Ігор Максимчук. – Однією з таких новинок, яка покликана прозоро поставити організацію харчування, зокрема, дітей пільгових категорій, є електронна програма контролю шкільного харчування. Ми підготували цей проєкт і з 1 листопада повноцінно у нього увійшли і працюємо. Плануємо зекономити кошти, використовуючи досвід наших колег з інших міст України, що є дуже важливо».

Директор міського Департаменту освіти і науки наголосив, що в Івано-Франківську реформу шкільного харчування, яка була незмінною з часів СРСР, розпочали ще у 2019 році. І наше місто є одним із пілотних у цій сфері. Своїми кращими практиками з організації шкільного харчування воно ділиться з іншими містами, а івано-франківські ліцеї №5 та №23 потрапили до сотні кращих щодо практик організації шкільного харчування в Україні.

Зокрема, за словами І. Максимчука, в Івано-Франківську існують проєкти «Шкільне харчування очима батьків», проводиться родинне свято «Здорова їжа – здорова сім’я», відбуваються декадник культури здорового харчування, фотомарафон «Страва дня» тощо.

«Ми працюємо відкрито, показуємо наші страви, постійно підвищуємо рівень наших кухарів, – наголошує Ігор Максимчук. – І за останній період у нас дуже мало скарг щодо організації харчування, зокрема, у закладах загальної середньої освіти».

Директор міського Департаменту освіти і науки зазначив, що в Івано-Франківську харчуванням охоплено 100% учнів 1-11 класів, а це 34 тисячі 147 осіб. Наразі сніданок у закладах загальної середньої освіти коштує 20, а обід – 25 гривень.

Велику увагу приділяють забезпеченню харчування учнів пільгових категорій, яких є 8 тисяч 502, або 25%. Зокрема, для харчування учнів пільгових категорій з міського бюджету цьогоріч заплановано виділити 21 млн 955 тис. 600 грн.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.