Пансіонати першого класу, ресторани та екологічний відпочинок: що пропонували туристам у Косові 90 років тому

Квартири та цілі будинки здавали на сезон місцеві жителі за дуже низькими цінами, а для приїжджих на автівках пропонували гаражі.

“Західний кур’єр” пропонує продовження цікавого тексту путівника Косовом 1935 року (переклад з польської, Informator Ziemi Kosowskiej, Kosów 1935)*, яке опублікували на сторінці Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини:

КВАРТИРИ з харчуванням і без нього пропонуються за дуже доступними цінами у першокласних пансіонатах: “Байка”, “Kреси”, “На скелі”, “Ядвіга”, “Гурка”, а також у пансіонатах другого класу: “Вікторія”, “Eden”, “Львів’янка”, “Zofjówka”, “Aнна”. Крім того, за 3 кілометри від Косова є чудова садиба – “Dwór na Pryskich”.

Квартири та цілі будинки здають на сезон місцеві жителі за дуже низькими цінами. Вартість проживання у готелі Tрухановича (заклад 1 класу на 20 кімнат) – 2,5 злотих. Для приїжджих на автівках пропонуються гаражі.

Групові тури приймає туристична станція (Польського товариства татранського) у школі на ринку (20 ліжок).

Обіди у РЕСТОРАНАХ Трухановича та Манугевича – від 1 злотого.

У кав’ярнях “Рів’єра” та “Павільйон над Гуком” щодня музика та танці.

На території є пошта і телеграф, міжміський телефон, лікарня, 2 аптеки, 12 лікарів, костел, 2 православні церкви, Польське товариство татранське, бібліотеки, Стрілецьке товариство та ін.

КЛІМАТИЧНИЙ ПОДАТОК становить 5 злотих і 2,5 злотих за кожного члена сім’ї. Муніципальна рада надає індивідуальні податкові пільги та знижки. Лікарі та їхні родини звільнені від податку. Половину податку сплачують чиновники, військові та їхні родини. Діти та службовці також не підлягають оподаткуванню.

Річкові та каскадні купальні в річці Рибниця, соляному закладі та сонячні ванни.

РОЗВАГИ: звуковий театр “Aполло”, танці, концерти, вистави мандрівного театру, свята та ігри, тенісні корти і подорожі до навколишніх гір та лісів. До Пістиня – 10 км, до Шешорів, Яворова, Річки – 17 км, до Сокольського хребта, Писаного каменя та Жаб’є – 36 км, до Буркута – 60 км, до Гриняви, Чорним і Білим Черемошем, на плотах до Кутів і сусідньої Румунії (до Румунії з перепустками повітового старости за 0,50 зл.).

Знаменита мінеральна вода «буркутська» є в аптеках.

Фруктові ліки: найкращі види домашніх фруктів і бджолиний мед.

Лічниця доктора Тарнавського – центр природної медицини та дієтології, приймає пацієнтів із такими захворюваннями: вегетоневрози, психічна перевтома та нервове виснаження, порушення обміну речовин. Виключаються туберкульоз легень та інфекційні захворювання.

НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО. Косів – осередок художньої народної кераміки, килимарства та інших справді гарних декоративних гуцульських ремесел. Місцевий народний промисел, який має тут свій базар, пропонує художні вироби за низькими цінами. Багато килимарських майстерень, зокрема «Гуцульське мистецтво», килимова фабрика Абрама Гільмана, майстерні Іоланти Кордецької та Ігнатія Грушковського виготовляють красиві та стильні килими з гуцульськими та іншими мотивами.”

*Перша частина тексту путівника опублікована тут https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=645297170651913&id=100055149085398

Інформацію підготувала Вікторія Яремин , завідувачка музею.

 

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.