Пасічнянська Мессаліна

У міжвоєнний період село Пасічна було відомим на цілий Станиславівський повіт високим рівнем злочинності. Саме з Пасічної походив так званий «Довбуш ХХ століття» – грізний бандит Андрій Чайковський, який тримав у страху всю околицю. Звідси також походив Олекса Климчук – убивця, якого за рішенням суду повісили в Станиславові – пише “Західний кур’єр“.

У 1932 році у Пасічній розігралася трагедія, яку широко обговорювали не лише в цілому воєводстві, а й у всій тодішній Польщі. На лаві підсудних опинилася жителька села Паранія Ткачук, яку преса відразу ж охрестила «пасічнянською Мессаліною» на честь надзвичайно хтивої дружини римського імператора. Про красу Паранії ходили легенди, навіть із Кракова і зі Львова до Пасічної приїжджали художники, яким вона служила моделлю. У бальзаківському віці вона все ще була дуже привабливою жінкою. З молодості Паранія володіла надзвичайним темпераментом, подейкували, що в неї було більше десятка постійних коханців. Врешті-решт батьки видали її заміж за заможного і гарного, але слабохарактерного парубка Олексу Ткачука.

Певний час молодята ладнали одне з одним чудово, Олекса буквально обожнював дружину. Однак пізніше в нього трапилися проблеми зі здоров’ям, тому він уже не міг задовольняти шалений темперамент Паранії. Вона знову почала вишукувати собі коханців, а над чоловіком всіляко знущалася. Паранія ходила до знахарок, купувала в них отруту і підливала її в їжу нещасного чоловіка. Ткачук почувався все гірше, потрапив до лікарні, де його буквально витягли з того світу.
Але сільська Мессаліна не вгамувалася. Вона підмовила трьох своїх односельців за 500 злотих убити її чоловіка. У квітні 1932 року Ткачука було вбито, але замести сліди Паранії та її спільникам цього разу не вдалося. Всі четверо були заарештовані. Під час судового процесу над «пасічнянською Мессаліною» та її спільниками свідками виступило близько п’ятдесяти осіб.
Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.