Поливаний понеділок: традиції святкування

Наступний за Великоднем – Світлий або Поливаний понеділок, який цього року святкують 3 травня. У цей день прийнято ходити один до одного в гості з гостинцями, а хлопці з світанку поливають дівчат водою, висловлюючи свою симпатію.

Традиція Поливаного понеділка існує не тільки в нашій країні. Свято відзначають також в Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини.

Традиції Поливаного понеділка

У цей день юнаки обливали вподобаних незаміжніх дівчат водою, висловлюючи їм свою симпатію. Прийнято було також поливати перехожих і друзів, занурюватися в річки і озера. Вважалося, що вода в цей день несе очищення, позбавляє від хвороб. У деяких регіонах обливання тривали кілька днів: в одні з них обливалися тільки хлопці, а в інші – дівчата.

Існував також звичай, коли незаміжню дівчину виводили у двір, а юнаки повинні були тричі облити їй шию зі словами “Христос воскрес!”. Після дівчина запрошувала юнаків в будинок і вручала кожному крашанки.

Кажуть, що в цей день неможливо захворіти від холодної води. Але якщо ви не можете похвалитися міцним здоров’ям, краще не ризикувати.

У цей день хрещеники ходять в гості до своїх хрещених, приносячи гостинці. Хрещені також повинні віддячити і подарувати подарунки. Традиція ходити в гості стосується не тільки хрещеників, в цей день прийнято обмінюватися писанками та крашанками.

У Світлий понеділок прийнято ходити на кладовища і відвідувати могили покійних рідних. У гості один до одного ходять родичі та куми.

Прикмети Поливаного понеділка:

Якщо в понеділок ніхто не обіллє дівчину водою, їй цього року не судилося вийти заміж.

Якщо вранці дощить, літо буде дощовим.

Почути спів перелітних птахів – до морозів.

Ясна сонячна погода – до спекотного літа.

Безвітряна погода обіцяє дощ у найближчі дні.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.