Прикарпатців попереджають про правила під час пірнання на Йордан

Традиційно на Водохреще чимало прикарпатців будуть пірнати в ополонки з нагоди величного християнського свята.

Щоб купання на Водохреща було безпечним та не призвело до негативних наслідків, патрульні з рятувальниками та медиками підготували поради тим, хто планує пірнати в крижану воду.

Отже, як правильно поводитись під час йорданських купань, аби не нашкодити? Про це пише “Західний кур’єр” із посиланням на сторінку Патрульної поліції області.

Перед зануренням в крижану воду слід порадитись з вашим лікарем, оскільки зимове плавання може спричинити проблеми зі здоров’ям.

Перед зануренням у воду слід зробити енергійну розминку. Перш, ніж пірнути, намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь. Пірнати з головою неварто, адже це може призвести до різкого охолодження організму. Безпечне перебування у крижаній воді — 3-5 секунд.

Після купання якнайшвидше зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться в сухий та теплий одяг.

Вживати алкоголь та курити перед зануренням у крижану воду дуже небезпечно. Алкоголь розширює периферичні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Куріння суттєво порушує кровообіг, збільшуючи охолодження.

Купатися можна лише в спеціально обладнаних місцях з перевіреним дном.

Також не варто брати участь у хрещенських купаннях вагітним жінкам та дітям до 6 років. Старші діти можуть купатися лише під наглядом дорослих.

Пам’ятайте! Перш за все — безпека вас та ваших дітей!

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.