Прикарпатські енергетики підготувалися до прильоту лелек

19 березня – день прильоту лелек. До прильоту буськів прикарпатські енергетики приготувалися заздалегідь – вже встановили 32 спеціальні платформи для гнізд на опорах електроліній, ще 4 у черзі.

Реконструкція лелечих домівок відбувається у межах природоохоронної програми зі збереження біорізноманіття «Лелека», яка  запроваджена в «Прикарпаттяобленерго» ще в 2011 році, пише “Західний кур’єр” із посиланням на пресслужбу енергетичної компанії.

За цей проміжок часу було вироблено і встановлено 771 конструкцію. Рекордсменом з кількості оновлених лелечих гнізд, 165 одиниць, є  філія «Східна», яка працює на території Снятинської, Городенківської та Тлумацької громад.

«Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, – розповідає Ксенія Чупа, інженер із навколишнього середовища «Прикарпаттяобленерго».-  Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються від зіткнення з електролініями. Наслідком цього є смерть або каліцтво птахів, замикання в електромережі, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні».

Сьогодні в Україні близько 30% гнізд лелек розташовані на опорах. Кількість гнізд на електроопорах з року у рік зростає. Причиною цього є заміна дахового покриття людських будівель та зручність опор.

Щоб захистити ізолятори від забруднення птахами, на повітряних лініях 35-110 кВ енергетики встановлюють протиптахові ковпаки. А лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи, що знижує смертність серед птахів і зменшує економічні втрати.

“У такий спосіб енергетики долучаються до збереження лелек, які занесені до Червоної книги.  А ще вірять, що з прильотом лелек, згине ворожа нечисть, розправить вільні крила ненька Україна, запанує мир на  українській землі!” – йдеться у повідомленні.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.