Природний радіаційний фон на Прикарпатті спеціалісти вимірюють щоденно тричі на добу

 Спеціалісти ДУ « Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики МОЗ України» вимірювання природного радіаційного фону проводять щоденно тричі на добу   (під час війського стану для точного моніторингу)  у спеціально визначених контрольних точках спостереження з метою попередити перевищення допустимих рівнів потужності поглиненої в повітрі дози по гамма випромінюванню встановлених Нормами радіаційної безпеки України  НРБУ-97.

Що таке “природний радіаційний фон (гамма-фон)” розповіла лікар-лаборант-гігієніст лабораторії електромагнітних полів та інших та інших фізичних факторів Наталія Ільницька, передає Західний кур’єр.

Вимірювання проводяться на нових сучасних сертифікованих приладах , серед яких радіометр-дозиметр РКС-01 «СТОРА-АБГ».

«Станом на сьогодні показники радіаційного фону знаходяться у межах  0,10 мкЗв/год – 0,13 мкЗв/год, що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону для Прикарпаття в межах 0,32мкЗв/год», – йдеться у повідомленні.

З результатами моніторингу радіаційного фону на  території Івано-Франківської області  можна ознайомитися  за посиланням  https://ses.if.ua

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.