П’ятеро прикарпатських митців претендують на премію імені Ярослава Лукавецького у двох номінаціях

25 березня заступник голови Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук провела засідання комісії з присудження обласної премії імені Ярослава Лукавецького за 2020 рік.

Ця премія є найвищою відзнакою, яка присуджується митцям Прикарпаття за вагомий внесок у розвиток образотворчого (живопис, скульптура, графіка), народного, декоративно-ужиткового мистецтва, архітектури і дизайну.

«Наш край багатий на надзвичайно талановитих і креативних людей. – зазначила Світлана Онищук. – Їх творчість відома далеко за межами України.  Тому нашим завданням є відзначити та вшанувати найкращих із них та популяризувати найдостойніші  зразки духовного і народного мистецтва».

Члени комісії розглянули конкурсні пропозиції – нові твори і роботи, оприлюднені у завершеному вигляді протягом останніх двох років, але не пізніше, як за три місяці до їх висунення на здобуття премії.  Суб’єктами подання кандидатів на здобуття премії імені Ярослава Лукавецького є творчі спілки, об’єднання, товариства, громадські організації мистецького та просвітницького спрямування, навчальні мистецькі заклади. Цьогоріч у номінації «Архітектура і дизайн» на нагороду претендували двоє кандидатів, а у номінації «Образотворче і народне мистецтво» –  аж чотири конкурсанти.

Присутні розглянули та обговорили запропоновані твори та після двох турів голосування ухвалили рішення: до третього туру допустити п’ятьох номінантів. Одну кандидатуру було відхилено через невідповідність роботи запропонованій номінації.

Таким чином на наступному засіданні члени комісії таємним голосуванням обиратимуть переможців серед знаних на Прикарпатті краєзнавців та художників: Ярослава Штиркала, Світлани Повшик ( номінація «Архітектура і дизайн») та Ігора Роп’яника, Миколи Тимківа і Володимира Сандюка (номінація «Образотворче і народне мистецтво»)

Додамо, що премія імені Ярослава Лукавецького була встановлена у 2002 році Івано-Франківською облдержадміністрацією задля популяризації кращих творів мистецтва, архітектури і дизайну, піднесення їхньої ролі у духовному відродженні та естетичному вихованні. Преміальний фонд становить 30 тисяч гривень.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.