Рятувальники Прикарпаття взяли участь у змаганнях “Кубок святого Флоріана”

16 вересня з нагоди професійного свята Дня рятівника в Івано-Франківську відбулися обласні змагання серед підрозділів місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних формувань «Кубок Святого Флоріана».

На території області вже створено 36 підрозділів місцевої пожежної охорони та 8 добровільних пожежних команд,якими вже здійснено близько 700 виїздів. Робота щодо створення таких підрозділів активно триває,тільки за минулий тиждень створено три такі підрозділи.

Участь у змаганнях взяли 12 команд з цілої області, а також вперше в змаганнях взяла участь жіноча команда добровольців, пише “Західний кур’єр” із посиланням на пресслужбу ДСНС в області.

Заходи розпочалися зі вшанування хвилиною мовчання всіх, чиї життя щоденно забирають ворожі кулі, та покладання квітів до Меморіальної дошки пам’яті загиблим героям.

Зі словами привітання до рятувальників звернувся заступник голови Івано-Франківської ОВА Віталій Ільчишин,який відзначив,що професія рятувальника одна з найблагородніших,а рятувальники-це люди,що ризикують своїм життям,щоб врятувати інших. Подякував колективу за самовіддану працю начальник ГУ ДСНС України в області Володимир Чернецький, після чого кращим працівникам було вручено почесні відзнаки та грамоти. Також нагороди за сприяння розвитку рятувальної служби Прикарпаття отримали голови територіальних громад області. Після чого з ними було обговорено зміни у законодавстві щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони.

А далі відбувся перший вид змагань “Пожежна естафета”, в якому команда долала дистанцію, яка складалася із чотирьох етапів. Під час проходження цих етапів необхідно було подолати паркан, набрати із ємності воду і заповнити нею електронну мішень, ліквідувати пожежу за допомогою вогнегасника і врятувати потерпілого (манекен вагою 80 кг), перемістивши його із небезпечної зони в безпечну.

Під час другого виду змагань “Оперативного розгортання” команді необхідно було провести повне розгортання рукавних ліній по дистанції від пожежної мотопомпи за допомогою ручних пожежних стволів та залити електронні мішені водою.

Також в ході змагань начальник Головного управління Володимир Чернецький нагородив грамотою та подарунком Юрія Соколовського, маленького рятувальника з Верховинщини, який у свої 10 років вже має на рахунку врятоване життя. Цінні подарунки отримали наймолодший та найстарший учасник змагань. Вкінці відбулося нагородження переможців змагань. Кожна команда отримала подарункові сертифікати.

У конкурсі “Краща пожежна автоцистерна” переможцями стали команди з селища Кути, села Лани та місцева пожежна команда села Олеша.

А для дітей було проведено змагання на пожежній естафеті з елементами “Firefaiter Combat Challenge”.

Цьогорічними переможцями змагань стали три команди: перше місце та ”Кубок Святого Флоріана” здобула добровільна пожежна дружина селища Кути Косівського району. Друге місце здобула місцева пожежна охорона села Заболотів Коломийського району. А третє – добровільна пожежна дружина села Прокурава з Косівщини. Всі команди отримали медалі, грамоти та цінні подарунки. Також переможці отримали подарунки від Івано-Франківської дирекції АТ ”Укрпошта” та компанії ”Пірена”. Начальник ГУ ДСНС України в області нагородив жіночу команду, медалями та грамотами.

Жоден учасник змагань не залишився без подарунка: кубки, грамоти, сувеніри, медалі та спеціальне обладнання повезли учасники змагань у кожен навіть найвіддаленіший куточок Прикарпаття. А найцінніше, що всі учасники добровільних пожежних формувань області змогли зустрітися, поспілкуватися, побачити, яке оснащення в кожному підрозділі, обмінятися досвідом та вдосконалити свої професійні якості.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.