САП скерувала до суду справу франківських правоохоронців, яких викрили на одержані хабара

Прокурором САП закінчено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно старшого оперуповноваженого УСБ України в Івано-Франківській області та одного з посадовців слідчого відділу СУ ГУНП цієї ж області, яких у квітні 2022 року викрили на одержанні неправомірної вигоди.

Про це інформують у пресслужбі САП, передає Західний кур’єр. 

Так, в рамках досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ, встановлено, що старший оперуповноважений УСБ України в Івано-Франківській області та один із посадовців слідчого відділу СУ ГУНП цієї ж області підбурили особу до надання неправомірної вигоди суддям у сумі 10 тис. доларів США за зміну запобіжних заходів у кримінальному провадженні. Ще за 15 тис. доларів США вказані правоохоронці «оцінили» можливість змінити підслідність у провадженні. Проте з’ясувалось, що кошти посадовці СБУ та Нацполіції не планували передавати суддям, а хотіли залишити собі.

Крім того з’ясувалося, що для реалізації злочинного плану, підозрюваний мав підкинути своєму спільнику в заздалегідь визначене цими правоохоронцями місце психотропну речовину, що потягло б за собою подальше незаконне притягнення іншої особи до кримінальної відповідальності.

Указаних правоохоронців викрито за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ за сприяння керівництва Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ на одержанні чергової частини обумовлених коштів, а саме 10 тис. доларів США.

На сьогодні обвинувальний акт за ч. 2 ст. 190, ч. 3 ст. 368 та ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України скеровано до ВАКС для розгляду по суті.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.