Що обіцяли виборцям партії, які пройшли  до Івано-Франківської міської ради?

Cтали відомі офіційні результати виборів міського голови Івано-Франківська та депутатів міської ради, які проходили на новій територіальній основі і за новими правилами. Загалом участь у них брали 11 політичних партій та 430 кандидатів у депутати, які претендували на 42 мандати. Результати не стали несподіваними, а швидше були прогнозованими та очікуваними. Зрозуміло, що в нашому місті найбільші шанси перемогти на місцевих виборах мали проукраїнські національно-демократичні сили і партія, яка асоціюється з міським головою та його командою. Адже міський голова у своїй передвиборчій агітації за себе і свою команду демонстрував широку палітру позитивних перетворень у різних галузях міста за попередню каденцію. «Західний кур’єр» вирішив нагадати, що обіцяли виборцям партії, які пройшли до Івано-Франківської міської ради.

Пріоритети розвитку

На виборах міського голови Івано-Франківська впевнено і з великим відривом від конкурентів очікувано перемогу здобув чинний мер «свободівець» Руслан Марцінків. За нього проголосували 67 тисяч 50 мешканців громади, що становить 84,78% голосів виборців. Оприлюднюючи у вів­торковому онлайн-зверненні у мережі «Фейсбук» результати виборів, Руслан Марцінків подякував виборцям за підтримку і розповів про основні пріоритети на нову каденцію.

За його словами, найперше необхідно працювати над посиленням економічного розвитку громади, залученням інвестицій та грантів. Другим важливим напрямком буде співпраця з сільськими населеними пунктами, які увійшли до складу міської громади. Цю роботу куруватиме новий заступник міського голови. Міська влада також має розробити і ухвалити нові статут та стратегію розвитку Івано-Франківської громади до 2030 року. Ще одним нововведенням має стати цифрова трансформація, подальші розвиток та вдосконалення електронних сервісів і послуг та відкритість представників влади для мешканців і засобів масової інформації. Пріоритетними залишаються розвиток комунального транспорту, дорожньо-транспортної інфраструктури і вирішення проблеми з корками. Важливими будуть подальший розвиток медицини, соціального захисту населення, житлово-комунального господарства та благоустрою міста і населених пунктів, які увійшли до Івано-Франківської громади.

Три партії і монобільшість

Теперішні місцеві вибори відбувалися за новими правилами з виборчими квотами. Територія міської громади була поділена на шість виборчих округів, з окремими списками кандидатів по цих округах від кожної політичної сили і єдиними списками кожної з партій. Виборча квота – це кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата. Для цього загальну кількість голосів за ті партії, які здобули від 5% підтримки виборців, ділять на кількість мандатів, за мінусом так званих гарантованих місць – перших номерів єдиного списку партій. Кандидатів, які отримали щонайменше 25% голосів виборчої квоти, розміщують на початку списку, в порядку зменшення кількості голосів за них. При рівній кількості голосів чергу кандидатів формуватимуть так, як визначила партія. Після кандидатів, які пройшли за квотою, решту розміщують в черговості, визначеній єдиним партійним списком.

За результатами виборів, до складу Івано-Франківської міської ради увійшли три партії. За ВО «Свобода» проголосували 40 тис. 67 виборців, що становить 54,10% голосів. Таким чином, від «Свободи» до міської ради проходять 28 депутатів – 23 переможці в округах і 5 за партійним списком. «Європейська Солідарність» отримала 13 тис. 231 голос (17,86%) і 10 депутатів – 6 по округах і 4 за партійним списком. За ВО «Батьківщина» проголосували 4 тис. 166 виборців, партія набрала 5,62% голосів і до міської ради за списком цієї політичної сили пройшли 4 депутати.

Івано-Франківськ стане кращим

Саме це у своїй короткій програмі виборцям пообіцяла «Свобода». Як уже зазначалося, під час передвиборчої агітації чинний і переобраний міський голова «свободівець» Р. Марцінків демонстрував широку палітру позитивних змін і перетворень у різних галузях міста за попередню каденцію і обіцяв напрацьовані кращі практики поширювати на передмістя та села, що приєдналися до Івано-Франківської громади.
Зокрема, добудовувати нові дитячі садочки на вул. Хоткевича, Мазепи, Бандери, в районі вул. Хмельницького, в мікрорайонах Пасічна, Каскад, Опришівці та в с. Крихівці. Добудувати ліцеї в Опришівцях, у Пасічній, с. Крихівці. Продовжити розширення транспортних можливостей та тролейбусних і автобусних мереж, щоб завершити перехід на комунальний громадський транспорт, побудувати нові тягову підстанцію і тролейбусну лінію до мікрорайону БАМ. Нарощувати ремонти доріг, сполучити Південний і Північний бульвари, добудувати новий міст на Пасічну і його транспортну розв’язку та сполучити дорогами віддалені частини Івано-Франківської громади. Продовжити покращувати якість тротуарів, розширювати мережу вело- доріжок, робити безпечними пішохідні переходи, щоб перетворити Івано-Франківську громаду на безбар’єрне місто. А також завершити формування муніципальної управлінської команди, щоб стати найвідкритішим та найпрозорішим містом України, довести до досконалості інформування та звітування перед мешканцями і гармонізувати стосунки з новими складовими громади, селами, що приєдналися, щоб стати найкращою в Україні територіальною громадою.

«За європейський Івано-Франківськ»

Таку назву мала передвиборча програма партії «Європейська Cолідарність», яка відрізнялася певною конкретикою. Зокрема, представники цієї політичної сили обіцяли розробити та ухвалити стратегічний план розвитку міста до 2030 року з чітким переліком напрямів, дій та термінів їхнього виконання. Підтримувати малий та середній бізнес. Створити 3 індустріальні парки та протягом 5 років залучити 30 млн євро інвестицій і створити 10 000 нових робочих місць, підтримувати виробників сільськогосподарської продукції у приміських селах і створити для них 3 сучасні продуктові ринки з безкоштовними місцями. Розробити комплексну програму ремонту малих вулиць.

Відремонтувати магістральні вулиці, які ведуть із сіл до центру міста. Добудувати малу об’їзну дорогу і міст на Пасічну. Побудувати ще один міст і багаторівневий підземний паркінг біля будівлі ОДА. Розвивати зручний та доступний транспорт, придбати 100 електробусів.
Окремий розділ програми присвячений розвиткові сіл громади. Там обіцяють створити сучасні амбулаторії сімейної медицини з безкоштовними послугами в кожному селі. Швидка, пожежна, поліція будуть доїжджати до кожного села за 8 хвилин. В села будуть регулярно курсувати комунальні автобуси для зручного доїзду жителів на роботу і додому.

Обіцяють депутати від «ЄС» і менші на 25% витрати на комуналку завдяки впровадженню сучасних технологій енергозбереження і доступність індивідуального опалення за програмою комунально-приватного партнерства, а замість збанкрутілого СТЕКу – побудувати 10 комунальних квартальних котелень.

Крім цього, за програмою «Європейської Солідарності», комплексний план розбудови міста, збереження архітектурних пам’яток та розвиток рекреаційних зон полягатиме у затвердженні нового генерального плану Івано-Франківської територіальної громади. Нові райони будуть забезпечені об’єктами соціальної інфраструктури. Відбудуться якісна реставрація палацу Потоцьких, Тисменицької брами, підземелля ратуші та розширення пішохідних зон, вільних від машин. Передбачається розвиток існуючих і створення нових рекреаційних зон у Дем’яновому Лазі, Ботанічному саду на Пасічній, у Чорному Лісі.

Для забезпечення якісної та доступної кожному освіти планують створити 35 малих садочків на основі комунально-приватного партнерства. Побудувати 3 нові школи та 5 корпусів у вже існуючих школах і створити сучасне студентське містечко на 10000 студентів, теж за рахунок коштів державного, приватного та комунального партнерства.
Розвиток культури і спорту полягатиме у будівництві комунального басейну та палацу спорту, влаштуванні нових спортивних майданчиків у 5-хвилинній пішохідній доступності в будь-якому мікрорайоні міста та селах громади і модернізації дитячих спортивних закладів завдяки комунально-приватному партнерству.

11 бібліотек мають бути модернізовані та перетворені на сучасні навчально-наукові простори – з комп’ютерами, доступом до інтернету та сучасних освітніх програм.
Програма «Європейської Солідарності» також передбачає будівництво сміттєпереробного заводу на полігоні твердих побутових відходів у Рибному та його рекультивацію. Заохочення жителів громади до сортування сміття, в тому числі – завдяки непрямим фінансовим стимулам (через зменшення витрат на комунальні послуги), і будівництво 30 підземних контейнерних майданчиків для збору сміття.

Фахово та ефективно

Саме так над забезпеченням життєдіяльності Івано-Франківської громади працюватиме у міській раді команда ВО «Батьківщина», яка дотримується ідеології місцевого економічного патріотизму. Її представники працюватимуть над створенням необхідних умов для управління інвестиційної політики і залученням коштів Європейського Союзу для медицини, енергозбереження, галузей культури і транспорту.

Кандидати в депутати обіцяли на умовах співфінансування виділяти кошти мешканцям будинків на термомодернізацію, заміну внутрішньобудинкових мереж старого житлового фонду і розвивати програму підтримки ОСББ. Також вони допомагатимуть мешканцям отримувати дозволи на автономне опалення. Обіцяють продовжити роботи з вуличного освітлення, адже це є запорукою безпеки. Закуповувати великогабаритні автобуси і тролейбуси, щоб забезпечити якісну роботу громадського транспорту в межах Івано-Франківської громади. Добудувати міст на Пасічну.

Одним з головних пріоритетів для команди «Батьківщини» буде соціальний захист населення. Депутати сприятимуть забезпеченню доступними медичними послугами, обіцяють працювати над зміцненням матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я і зберегти колективи медичних установ в умовах важких наслідків медичної реформи та пандемії ковід-19. А розвиток спортивної інфраструктури мусить передбачати завершення будівництва міського стадіону «Рух» та побудову потужного спортивного ком­плексу. Також «Батьківщина» виступає за здоровий спосіб життя. Хоче запровадити «Програму протидії вживання алкогольних,тютюнових виробів неповнолітніми», продовжити уроки «Тверезого життя» і боротися з рекламою, яка пропагує поширення наркотичних речовин і несе згубний вплив на життя молоді.

Іншим пріоритетним завданням команди ВО «Батьківщина» буде допомога в інтеграції сільських громад до Івано-Франківська. Для цього ця політична сила уже створила Центр інтеграції Івано-Франківської територіальної громади. Також депутати обіцяють організувати регулярні маршрути комунального транспорту, відновити дороги і забезпечити необхідною матеріально-технічною базою сільські громади.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.