Сьогодні Україна відзначає День Європи: Рогатинська громада провела тематичну акцію

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності: мир, свобода, демократія та справедливість. І сьогодні ми як ніколи дружні в цих прагненнях, пише “Західний кур’єр” з посиланням на сторінку Рогатинської міської територіальної громади, у якій напередодні уже провели тематичний захід, присвячений Дню Європи.

З перших днів вторгнення росії тисячі українських людей втратили свої домівки. Мільйони дітей і жінок не мали куди йти. У цей час активно мобілізувалися європейці, весь цивілізований світ. Вони надають прихисток біженцям, гуманітарну допомогу війську та жителям прифронтових міст і сіл.

“Ще одним дуже важливим жестом підтримки є те, що українські синьо-жовті прапори підняли біля своїх ратуш, урядових будівель та людних місць в багатьох містах та країнах світу. Будівлі інституцій ЄС у Брюсселі та інших країнах Євросоюзу у День Європи підсвітили кольорами нашого прапора”, йдеться у дописі.

Тож з нагоди цього знакового дня, а також великої подяки країнам ЄС за підтримку Рогатинська громада провела тематичну акцію. У ході заходу звучали гімни України та Євросоюзу, а на флагштоках біля Рогатинської міської ради були підняті прапори ЄС та міст-партнерів.

“Які б сильні ми не були, підтримка збільшує наші сили! Вона, як ковток свіжого повітря, коли навалюються труднощі і не дають дихати! Ми дуже вдячні нашим європейським містам-партнерам, а зокрема польському народу, за допомогу Україні!”, написали на сторінці Рогатинської МТГ.

Довідково:
День Європи відзначається щорічно: 5 травня Радою Європи (в день її заснування) та 9 травня Європейським Союзом як річниця проголошення 9 травня 1945 року Декларації Шумана (план виходу Європи з післявоєнної кризи). В Україні свято вшановують з 2003 року у третю суботу травня.
Цього року День Європи, який європейські друзі відзначали 9 травня, був присвячений Україні.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.