Стали відомі імена переможців обласної премії імені Параски Хоми в галузі аматорського народного мистецтва

Сьогодні під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Богдан Футерка відбулося засідання комісії з присудження обласної премії імені Параски Хоми в галузі аматорського народного мистецтва.

Про це пише “Західний кур’єр”, посилаючись на пресслужбу Івано-Франківської ОДА.

Розпочинаючи засідання комісії, Богдан Футерко зауважив: «Цією премією ми відзначатимемо прикарпатських митців. Упевнений, що така  нагорода популяризуватиме народне мистецтво серед творчих людей та спілок. Цього року наша країна постала перед важким випробуванням – загарбницькою війною. Зараз багато митців захищають Україну. Тому цьогоріч у конкурсі мало учасників. Упевнений, що переможемо, і вже у наступному конкурсі, який відбуватиметься на Прикарпатті, візьмуть участь більше митців».

За підсумками таємного голосування були визначені переможці конкурсу.

Отже, у номінації «Аматорське декоративно-прикладне мистецтво» перемогла Галина Цапко – майстер-художник декоративно-прикладного мистецтва. За останні п’ять  років вона створила понад 80 картин. Образ Ісуса Христа знаходиться в монастирі села Погоня, «Дівчина-Ангел» – у приватній колекції в Німеччині, 15 робіт декоративно-ужиткового мистецтва – в музеях Польщі. Галина Цапко створила колекцію з 20 картин, яка відображає традиції та побут бойків. Особливе  захоплення  мисткині – петриківський розпис. З 2018 року вона передає свій досвід молодшому поколінню, створивши любительські мистецькі об’єднання «Глибівська петриківочка» та  «Handmade по-українськи» .

У номінації «Аматорське образотворче мистецтво» перемогла художниця-аматор Емілія Бережницька, яка працює в галузі живопису в різних жанрах, зокрема, пейзажу та портрету. У 2002 році зареєструвала акцію «Пізнаймо себе», в межах якої була представлена її персональна виставка «В дорозі до тебе», – а  це понад 50 полотен. Виставка була представлена у Львові, Житомирі, Чернівцях, Києві, на Сумщині, Київщині, Харківщині і завершилася у 2020 році в місті Корсунь-Шевченківському. У 2008 році мистецтвознавець Леонід Мельник видав монографію «Емілія Бережницька» на основі живопису та споминів про життя художниці. В 2016 році з ініціативи Емілії Бережницької в Коломиї відкрилася художня картинна галерея «Світовид», де свої роботи презентувала Спілка художників «Ко-ло-мия».Творчий доробок художниці складає понад 300 картин. Її роботи знаходяться в багатьох музеях, картинних галереях та приватних колекціях.

Довідково

Обласна премія імені Параски Хоми, яку вперше вручили у 2018 році, є унікальною, адже вона – перша у сфері аматорського народного мистецтва. Мета цієї відзнаки – підтримати талановитих людей у їхній праці, а також пошанувати відому народну мисткиню.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.