У Братківці за врожаєм: як працюють фермери в Івано-Франківській громаді

Сьогодні, 5 серпня, бізнес-п’ятниця подалася у поля. Цього разу вона пройшла у селі Братківці Івано-Франківської громади на фермерському господарстві Василя Василишина.

Про це інформує “Західний кур’єр” із посиланням на пресслужбу міського голови.

Пан Василь фермером працює 30 років, займається вирощуванням зернових культур, сої. Наразі в обробці має 100 га землі, більшість із них –  це земельні паї, які віддали люди. Пан Василь зізнається, що зерно впало в ціні. А вартість дизпалива та міндобрива навпаки зросли. Тож фермерам зараз працювати нелегко. Однак улюблену справу не полишають.

«Урожай збирається. Такі зернові як пшеницю, ячмінь уже зібрали. Залишилось зібрати овес, та поки ще зарано», – зізнається Василь Василишин.

Також фермер надіється, що забезпечить прибуток експорт сої. Однак все залежатиме від цін.

Директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко каже, оскільки зараз сезон збирання урожаю, то вирішили показати, що бізнес розвивається не тільки у місті серед підприємців, які надають продукцію і послуги.

«Є у нашій громаді також і вирощування сільськогосподарської продукції. Адже громада розрослася, у нас є багато землі, яка орендується великими агрохолдингами, а також є й підприємці, які займаються вирощуванням різних культур. Цікавимося їхнім життям, їхніми планами, тому що це дуже на часі. Ще навесні міський голова та всі ми закликали обробляти кожен клаптик вільної землі, адже розуміємо, що ситуація з продовольством непроста буде цього року і цінова політика виросла. Тому дуже важливо мати своє вирощене. І будемо своє й споживати», – розповідає Світлана Криворучко.

Голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків радий, що урожай поступово збирається.

«Бачимо що фермери працюють, працює комунальне підприємство. Дуже важливо, щоб цього року був урожай, щоб було що їсти. Завдяки фермерам, у тому числі й з Івано-Франківської громади, вирощуються і обробляються поля. Звісно, є певні проблеми цьогоріч. Але закликаю підтримувати своє, купувати у франківських фермерів і таким чином підтримувати економіку Івано-Франківська», – заохочує Руслан Марцінків.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.