У Долині запрацювало евакуйоване велике київське підприємство

Київське підприємство з виготовлення дитячих меблів переїхало у Долину на Прикарпаття. Тут компанія розширила виробництво – зокрема працівники почали шити військову форму, а також взяли на роботу місцевих жителів і вимушених переселенців.

Пише Західний кур’єр з посиланням на Суспільне. Карпати.

До 24 лютого компанія виготовляла в Києві меблі для дітей та спортивне обладнання. З кінця березня вона працює в Долині. Керівниця цеху Марина Килимник розповідає, свою роботу у столиці припинили у перший день повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, адже продовжувати виробництво там не було як.

“Склад у нас розташований у Коцюбинському — біля Ірпеня. Коли там вибухали ракети, обстріли над нами, то було неможливо працювати. Директор шукав людей, контакти, як можна перевезти це все, чи є можливість. Коли з‘ясувалося, що можна, то ми погодилися і так переїхали”, — каже Марина Килимник.

У Долині працівники підприємства намагаються зберегти основну спеціалізацію, а також налагодили ще одне виробництво — пошиття форми для українських солдатів. Поки Марина виготовляє крісло-мішок, за сусіднім столом її колега завершує пошиття військової куртки.

“Я не роздумувала, переїхала сюди, щоб мати роботу, щоб мати за що жити. З метою безпеки — це однозначно. Бої були дуже близько до нас, майже за дві зупинки. І це все було чутно. Коли я звідти від’їжджала, то теж лунала сирена і вибухи. Це все страшно. Тут — більш спокійно і є можливість працювати”, — каже Ірина Шамрай.

У Долину переїхали четверо працівників підприємства, ще п’ятьох — місцевих жителів та вимушених переселенців — влаштували на роботу вже тут, каже Марина Килимник.

Алла Головчіна переїхала із Харкова. Жінка розповідає, у рідному місті займалася пошиттям верхнього одягу. Через обстріли підприємство, де вона працювала, припинило роботу. На Прикарпаття Алла переїхала півтора місяця тому. Тепер вона також шиє військові форми на евакуйованому підприємстві.

“На цей час — це дуже важливо. Допомога нашій країні — це дуже важливо. Я вважаю, те, що ми шиємо військову форму – це допомога країні насамперед. Ми всі хочемо якнайшвидшої перемоги, хочемо повернутися, допомагаємо, як можемо”, — розповідає Алла Головчіна.

Власник підприємства Богдан Думенко каже, що на Івано-Франківщину вирішив переїхати одразу, адже тут проживають його родичі. Окрім військових форм, на підприємстві планують шити спальні мішки й плитоноски. Усе, що виготовляють для українських солдатів, продають за собівартістю.

“Тут можна було або сидіти й чекати “з моря погоди”, або вести якусь діяльність і відчувати, що ти можеш бути корисним для країни й допомагати. До того ж у нас були деякі ресурси, які дали можливість реалізувати задум. Ми до цього прийшли інертно, з’явилася ідея під час евакуації — чому б не спробувати. Паралельно я знаходив необхідних людей, які давали потрібні лекала, щоб почати роботу, бо в нас досвіду взагалі не було”, — розповідає Богдан Думенко.

Поки це – єдине евакуйоване підприємство, яке запрацювало на території Долинської територіальної громади. Працівники міськради звернулися до місцевих підприємців, аби вони надали інформацію щодо вільних приміщень, які можуть здавати в оренду. Опісля склали список таких об’єктів та розмістили на сайті міської ради. Зараз на Долинщині є 15 приміщень та індустріальний парк для релокації бізнесу з міст, де ведуться активні бойові дії, каже заступник голови територіальної громади Віктор Громиш.

З його слів, у Долині готові приймати підприємства різного спрямування. Основна умова: вони не повинні шкодити екології регіону.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.