У Долинській громаді розробляють проєкти енергетичної незалежності

Частину коштів, які надходять до бюджету Долинської громади від ПАТ «Укрнафта», планують вкладати в проєкти, які мають на меті посилення спроможності громади реагування на енергетичні загрози.

Про це повідомив міський голова Долини Іван Дирів, пише Західний кур’єр.

«Одне з таких питань маю намір винести на розгляд депутатського корпусу. Це, зокрема, встановлення резервної станції електроживлення (сонячні батареї) для нашого КП «Водоканал». Попередньо прорахована вартість проєктування, будівництва і здачі «під ключ» – близько 5 мільйонів гривень. Ми розуміємо, що електроенергія буде дорожчати і надалі. Тому маємо шукати шляхи економії та зменшення витрат

Другий аспект – енергетична незалежність. Без демократії прожити зможемо, а от без води… . Тому за рахунок незалежних станцій та аварійного насосного обладнання (яке зможе працювати на дизелі), ми зможемо подавати людям воду  і забирати стоки. Це особливо важливо у місті, де здебільшого багатоквартирний житловий фонд», – зазначив Іван Дирів.

Також очільник громади зазначив, що вже провів нараду з представниками потенційних інвесторів щодо встановлення на території громади станції акумуляції енергії для її подальшого використання.

«Для Європи це не новина, в України подібні накопичувачі енергії можна перерахувати на пальцях однієї руки. Це свого роду великі акумулятори, що працюють в автономному режимі і в разі потреби (пікових навантажень, дефіциту енергії) можуть віддавати енергію в певні вузлові точки мережі. Планували встановити дві такі станції, під одну вже вибрали придатну земельну ділянку», – додав він.

Така станція акумуляції енергії зможе в автоматичному режимі допомагати “Укренерго”, диспетчерській службі ефективно працювати і компенсовувати / згладжувати ті моменти, які виникають у зв’язку з віяловими відключеннями. Звичайно, вона не врятує тоді, коли все «погасне», але дозволить значно менше відключати сіл, вулиць чи окремих підстанцій.

Також Іван Дирів повідомив про плани будівництва заводу з виробництва водню (гідрогену).

«Європейські країни вже дивляться в цьому напрямі, особливо в Німеччині. Водень – це такий газ, який може використовуватись у вигляді палива (його додають до природнього газу у співвідношенні від 6 до 20%). І це є суттєва економія! Так, зі спорудження цього заводу є ряд певних технічних моментів, пов’язаних з технологічним процесом, охолодженням і так далі. Але в нас є магістральні газопроводи та ряд інших переваг. Тому, ми принципово розглядаємо таку можливість, бо , окрім інших переваг, це – робочі місця, інвестиції, надходження до бюджету. Тим більше, що Долинщина завжди мала справу з промисловими газами, тут є традиції, фахівці і ми маємо що запропонувати інвестору. Тому я хочу, щоб цей проєкт нам вдалося реалізувати», – зазначив голова громади.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.