У Франківську Руську трійцю одягнули у вишиванки та представили «вишиту» карту громади

До Дня вишиванки в Івано-Франківську 18 травня пам’ятник Руській трійці одягнули у вишиті сорочки. Поруч представили “вишивану” карту громади, яку виготовили учні Вищого художнього професійного училища №3.

Про це розповів майстер виробничого навчання Тарас Круцик, пише Західний кур’єр з посиланням на Суспільне.

“Карта складається з 18 сіл і міста Івано-Франківськ. Це — така спільна робота всіх наших учнів. Тут — поєднання різьби, саму форму і контури робили учні-різьбярі. А надавали їй гармонійного контрасту учні декоративно-прикладного мистецтва. На мапі є геометричний орнамент, притаманний нашому регіону”, — каже Тарас Круцик.

Під час акції охочі змогли приєднатися та завершити карту громади, розмальовуючи її. До ініціативи долучився учень 6 класу з Калуша Ілля.

“Цікаво брати участь в таких акціях. Я сьогодні одягнув вишиванку також і для мене честь її носити”, — каже Ілля.

Надалі “вишивану” карту передадуть молодіжному центру, який планують відкрити, каже керівниця відділу молодіжної політики департаменту молодіжної політики та спорту міськради Мар’яна Циганин.

“Кожного року традиційно одягаємо пам’ятник у вишиванку. Цьогоріч також. Окрім цього, разом з молоддю ми створили “вишивану” карту громади. Її доопрацюють та подарують молодіжному центру, який має відкритися. Так молодь зможе вивчати історію та географію громади у цікавій формі”, — розповідає Мар’яна Циганин.

До події приєдналася молодь Івано-Франківської громади. Серед них більшість була у вишиванках. Дехто одягнув на акцію сорочку з “історією”, як-от студентка 3 курсу Прикарпатського національного університету Марія Долішня.

“Це — вишиванка моєї бабусі, а їй вона дісталася від її бабусі. Десь три-чотири покоління носять її. Вишивали сорочку ще на чорному полотні, є тут давній візерунок. І я її збережу для майбутніх нащадків”, — говорить Марія Долішня.

З її слів, одягнути вишиванку — це також спосіб показати багату культурну спадщину українців.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.