У Івано-Франківську 33 евакуйовані підприємства уже налагоджують виробництво

Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації із запитом на переїзд до Івано-Франківська звернулися близько 100 підприємств. Наразі уже 33 із них або облаштовуються в нових приміщеннях, або на стадії підписання договору.

Пише Західний кур’єр з посиланням на офіційний сайт міського голови.

Спочатку всі зверталися за номером 0964958780 (до першої заступниці міського голови Вікторії Сусаніної). Але згодом, завдяки зручному сайту, запити почали приймати саме через нього. Платформа savebusinessnow.if.ua  була створена спільною ініціативою ряду організацій та Івано-Франківської міської ради. Її координатор Іван розповідає:

«Ми функціонуємо як платформа, на якій з одного боку бізнес може звернутися зі своєю потребою. Це може бути як потреба у приміщенні, консультації юристів, фінансистів, бухгалтерів, пошук додаткового фінансування, інші питання. А з другого боку, є можливість для місцевих підприємців залишити інформацію про ті вільні приміщення, які в них є, або про ту допомогу, яку вони можуть надавати бізнесу».

Наталія Дмитраш, начальник Управління праці Івано-Франківської міської ради, зауважує, що переїзд займає не один день, адже треба перевезти обладнання, матеріали тощо.

«Наразі найчастіше звертається харчова галузь… Звертаються також дрібні підприємства і потужні підприємства для оренди складів (зокрема, з Дніпра, Харкова, Сєвєродонецька). А також швейна галузь, навіть одна маленька взуттєва фабрика».

Олена Бесараб перевезла підприємство з Донецька. Вже вдруге – спочатку через війну мусили перевезти виробництво до Покровська, тепер – до Івано-Франківська.

«Ми шиємо автомобільні чохли, маємо швейне виробництво, а також оптову торгівлю чохлами. Тільки знайшли приміщення для свого цеху і можемо працювати. Десь за тиждень-два запускаємося, будемо працювати».

Працюватимуть тут і евакуйовані працівники, і добиратимуть кадрів із місцевих – через Центр зайнятості.

«Нам потрібно працювати, не панікувати, тримати стрій, бо ми цим наближаємо нашу країну до перемоги. Ми повинні надавати місця для працевлаштування і платити податки. Тому я закликаю не панікувати, а працювати», – говорить пані Олена.

Підтримує її і Сергій Трофімов, що перевіз виробництво фільтрів для води з Києва.

«Можна сидіти і нічого не робити. Поїхати в гори і сидіти там. Або треба щось робити. Тому що від нашої роботи залежить добробут не тільки 25 чоловік наших працівників, але і їх сімей також».

Підприємство уже орендували місце і облаштовується.

З Києва переїхало і невелике виробництво еротичного одягу. Його маркетинг-директорка Ольга розповідає, що вся команда дуже згрупувалася та змогла зібратися за два дні.

«Нам дуже подобається, дуже пощастило, що вся наша команда в зборі і ми змогли так централізовано виїхати з Києва, все зібрати за два дні… і зараз вже працює в повному обсязі».

Компанія запрошує працівників на латексне виробництво. Звертатися за телефоном 0632810180 (Єгор).

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків радіє переїзду нових підприємств, адже вони даватимуть людям доходи, а державі – податки.

«Виробництво – це надовго. Це податки, робочі місця. Важливо сьогодні підтримати, щоб люди, які не по своїй волі переїжджають до Івано-Франківська, могли переїхати разом з виробництвом, і щоби були робочі місця як для внутрішньо переміщених осіб, так і для своїх, для мешканців Івано-Франківська. Ми сприяємо, щоб наш бізнес поповнювався бізнесом, який вимушено переїжджає до Івано-Франківська. Ми раді цьому та докладаємо зусиль, щоби люди знайшли нову домівку в Івано-Франківську».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.