У Івано-Франківську триває опитування про стан підприємницького середовища та екосистеми інновацій в місті: перші результати

В рамках проекту “Нова економіка Івано-Франківська”, який фінансується Європейським Союзом за програмою “Мери за економічне зростання”, триває опитування про стан підприємницького середовища та екосистеми інновацій в місті.

Про це повідомили на сторінці Департаменту інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради, пише “Західний кур’єр”.

 “Це перший крок, щоб виявити стан актуальних потреб та викликів місцевого бізнесу, дослідників, інноваторів, стартапів, громадських об’єднань. Наступним кроком є надання підприємцям консалтингової, інформаційної підтримки. Підприємці можуть отримати безкоштовну консультацію на тему, яка актуальна для їх бізнесу”, йдеться у повідомленні.

Перші висновки опитування:

Більшість серед тих, хто пройшов опитування — це мікро- та малий бізнес, таких компаній  — 88 %. Майже половина серед них (44%)  — релоковані з інших міст України.

Що цікаво, 15 % підприємців зазначають, що їхній дохід в цьому році порівняно з попереднім зріс. Більшість відмічають суттєве зменшення доходів порівняно з минулим роком, у 23 % підприємців дохід впав до третини від доходів 2021 р.

Проте, є й цікава тенденція: більше половини підприємців хотіли б почати експортувати продукцію на зовнішні ринки, серед потенційних експортерів представники як виробничого, так і сервісного бізнесу.

Серед компаній, які вже експортують, більшість (47 %) працюють на ринку Європи. В цих підприємців є потреба у збільшенні обсягів збуту на експорт.

39 % опитаних підприємців мають гостру потребу у фінансових ресурсах, 49 % потребують фінансів на розвиток окремих напрямків. Більшості компаній (78 %) кошти потрібні для розвитку.

Понад 73 % підприємців потребують інформації про діючі грантові програми для розвитку бізнесу. Підприємці мають майже однакову потребу як у навчанні, так і в консалтингу та в доступі до інформації про бізнес-можливості.

Серед питань, з яких бізнесу потрібна найбільша підтримка — маркетинг, доступ до фінансування, продажі, розвиток бізнесу, комунікації і PR та експорт. Значно менше підприємців потребують допомоги із рекрутингом, юридичними питаннями, диджиталізацією бізнесу.

“В опитуванні взяли участь підприємці та компанії з Івано-Франківська, як місцеві так і релоковані, із різних сфер: виробництво продовольчих та непродовольчих продуктів, енергетика, освіта, консалтинг, ресторанна діяльність, та ін. Учасники, які пройдуть опитування, отримають інформацію про актуальні програми підтримки бізнесу, які зараз діють в Україні, інформаційну підтримку в залежності від запиту, в разі потреби — безкоштовну консультаційну підтримку (одну або дві двогодинні безкоштовні бізнес-консультації в експертів з різних тем: маркетинг, продажі, експорт, бізнес-процеси, комунікації та PR, фінанси, гранти для бізнесу, бухгалтерський облік, управління персоналом, та ін.)”, зазначають у Департаменті інвестполітики.

Як взяти участь в опитуванні?

Перейти за посиланням та заповнити заявку (це займе 3-5 хв):

Опитування проводиться в рамках проекту «Нова економіка Івано-Франківська (NEF)» — це  проєкт, який передбачає процес трансформації міста у конкурентоспроможний інноваційний економічний центр. Проект впроваджує консорціум партнерів: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks та платформа Тепле Місто.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.