У Карпатах на місці запеклого бою партизанів з чекістами відновили криївку

В селі Пістинь на Косівщині відновлено криївку пам’яті полеглих за незалежність України.

Чимало таємниць із буремних часів Другої світової війни досі таять у собі Карпати. Визвольна боротьба там була запеклою. З часом стираються спогади, відходять у вічність старожили. Але пам’ять про героїв, які захищали наш рідний край залишається жити вічно.

В День Захисника України в селі Пістинь урочисто відкрили криївку УПА, пише Західний кур’єр з посиланням на Косівську РДА.

«Як говорить історія, 09 квітня 1952 року на місці, де тепер розташована криївка, провели свій останній бій і загинули в боротьбі за волю та незалежність України референт пропаганди Коломийського райпроводу ОУНр, уродженець села Стопчатів Ковалишин Василь – «Нескорений» та його охоронець, легендарний кулеметник УПА Ілюк Дмитро – «Кичера», уродженець села Кривопілля Верховинського району. Трагедія сталася через порушення правил конспірації: про місце пристанища мали знати лише ті, хто в ньому перебував. Але в перших числах квітня криївку покинув підпільник Андрій Мотрук- «Сірко», котрий незабаром потрапив до рук чекістів та погодився на співпрацю і вже, як агент «Василько», привів на хребет Кам’янистий опергрупу МГБ. Але окрім «Нескореного» і «Кичери» там перебував земляк «Василька»  Ярослав Грабчук-«Дунай». Опору він не чинив і згодом став ще одним спецагентом – «Кузьмичем», спричинивши арешти і переслідування родин, які допомагали підпіллю», – йдеться у дописі.

За ініціативи і сприяння лісничого Косівського лісництва Пліхтяка Петра Петровича та спільними зусиллями районної влади, Пістинської сільської ради, Кутського лісництва, громади села Пістинь було відновлено криївку в пам’ять про тих, хто віддав життя, захищаючи свій рідний край.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.