У Карпатах почали гніздитись червонокнижні альпійські тинівки

На горі Піп Іван почали гніздитись альпійські тинівки, які попри зимову погоду шукають тріщини в кам’яній вежі обсерваторії, щоб вивести потомство.

Альпійську тинівку помітив і виклав її фото на своїй фб-сторінці начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення управління ДСНС в Івано-Франківській області Василь Фіцак, інформує Західний кур’єр.

«Вперше цього року на Поп Іван завітала тинівка альпійська. Хоча тут ще панує зима, пташина активно шукає тріщини в кам’яній вежі обсерваторії, щоб, як і кожного року, вивести потомство», – зазначив Фіцак.

Він зауважив, що тинівка альпійська внесена до Червоної книги України. Популяція цього виду в Українських Карпатах – 190 пар, з них 60% гніздиться в Чорногорі.

Тинівка альпйська, завирушка альпійська – невеликий горобцеподібний птах родини тинівкових, мешканець високогір’я. Його пісня — голосні дзвонкі трелі, які нагадують пісню польового жайворонка. Взимку птах здійснює кочівлі у долини, з’являється біля поселень людей. До розмноження приступає у кінці травня — червні, в залежності від сходження снігу на гніздових ділянках.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.