У Коломиї відкрили виставку яворівських ліжників

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття у Коломиї відкрито виставку “Три Берегині ліжникарства”, на якій представлені відомі на весь світ яворівські ліжники.

Село Яворів Косівського району віддавна знане творчістю тамтешніх майстрів у різних видах традиційних гуцульських ремесел і досі зберігає славу як всеукраїнський центр ліжникарства. Про цей вид народної творчості розповідають у музеї, передає “Західний кур’єр”.

Тут працює невтомна представниця легендарного роду Шкрябляків, 90-літня Василина Калинич – заслужена майстриня народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Міжнародні пленери, майстер-класи з ліжникарства для всіх охочих відбуваються у творчій майстерні Ганни Копильчук – заслуженої майстрині народної творчості України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата обласної премії імені Я. Лукавецького. Продовжує працювати в майстерні і 79-річна Анастасія Хім’як, заслужений майстер народної творчості України, з творчої династії Корпанюків.

Творчість цих майстринь втілює яскраве різнобарв’я гуцульського ліжника, відображає спадковість традиції, а також поєднує давні взори з новими творчими розробками. Так, у яворівському ліжнику традиційні орнаменти “в паси”, “очкатий”, “кривий” сусідять з новішими “вуставковим”, “сливовим”, “кавалєрське око”.

“Завжди є нагода зануритися в барвистий світ ліжникарства, навідавшись до гостинно відчинених творчих осередків яворівських майстринь. А можна натомість уже сьогодні завітати до виставкових залів нашого музею і отримати шквал передсвяткових емоцій, доторкнутись до віковічної традиції Карпатського краю, втіленої в художньо обробленому овечому руні”, – запрошують працівники музею.

Виставка триватиме до 9 травня 2021 року.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.