У Коломиї вручили нащадкам воїнів ОУН-УПА нагороди їхніх предків (ФОТО)

Сьогодні, 27 версеня, у Коломиї нащадкам повстанців вручили нагороди УПА. Такий проєкт започаткувала “Координаційна рада з вшанування вояків ОУН та УПА”. Для Коломийщини це вже друге нагородження.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Коломийської громади Богдан Станславський, інформує Західний кур’єр.

«Свого часу лицарі ОУН-УПА не отримали ці медалі, але через десятиліття відзнаки таки знаходять якщо не своїх адресатів, то їхніх близьких. На жаль, не всі медалі були передані. Деяких родичів знайшли, та з ними немає зв’язку. Тому відзнаки їх будуть чекати в Музеї історії міста Коломиї. Але маємо три випадки, коли встановити рідню не вдалось. А, можливо, її й немає. Адже українські повстанці – були жахом для окупантів. Вороги настільки їх боялись, що знищували цілі сім’ї борців за волю України, намагались стерти будь-яку згадку про них», – йдеться у повідомленні.

Також очільник громади передав навчальним закладам та бібліотекам книги про Західноукраїнську Народну Республіку – чотири томи “Енциклопедії ЗУНР”, де закарбована історія, яку пережили наші предки у боротьбі за вільну Україну.

«Зараз ми по-новому дивимось на минуле. Як і колись, українці знову відстоюють своє право на свободу та незалежність. Не змінився у нас ні ворог, ні його методи боротьби – знищувати все українське. Але нам у спадок залишився незламний дух та сила, які допомагають йти до перемоги», – додав Станіславський.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.