Івано-Франківськ – у трійці найдемократичніших міст

Руслан Марцінків: «У роботі міської влади широко практикується відкритість, бо це є вимогою часу»

Івано-Франківськ визнано одним з найдемократичніших міст в Україні після Хмільника і Вінниці. Про це йдеться в дослідженні «Індекс демократичності міст-2020: Звіт про оцінювання стану впровадження інструментів місцевої демократії в органах місцевого самоврядування міст-партнерів Проєкту ПРОМІС», який підготували експерти фінансованого Канадою проєкту міжнародної технічної допомоги Україні «Партнерство для розвитку міст» (Проєкт ПРОМІС). Трійка лідерів у процедурах якості місцевої демократії виглядає так: Хмільник — 66 %, Вінниця — 61 %, Івано-Франківськ — 51 % – пише “Західний кур’єр“.

Демократичність 16-ти українських міст — партнерів проєкту ПРОМІС, серед яких Прикарпаття представляли Івано-Франківськ, Яремче, Долина та Коломия, оцінювали на основі моніторингу правового регулювання 22-х інструментів місцевої демократії в органах місцевого самоврядування за 190-ма індикаторами: відкритістю інформації про роботу міської ради та виконкому, забезпеченням процедури залучення мешканців до планування й ухвалення рішень, прозорістю діяльності влади, підзвітністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, наявністю онлайн-трансляцій засідань ОМС і т. і.

За дослідженням Проєкту ПРОМІС, Івано-Франківськ сформував найкраще правове середовище підтримки діяльності інститутів громадянського суспільства і найкращу процедуру звітування міського голови. Як відомо, вдруге обраний чільником міста Руслан Марцінків щорічно звітує перед громадою міста, активно використовує різні можливості для інформування жителів міста про справи в громаді та практикує публічні зустрічі з ними, створює можливості для особистого спілкування і т. і. Про це свідчить і опитування громадської думки іванофранківців і селян міської ОТГ, яке в серпні ц. р. провела соціологічна група «Рейтинг». Роботою міського голови Р. Марцінківа на той час задоволеними були 90 % жителів міської ОТГ.

«У роботі міської влади широко практикується відкритість, бо це є вимогою часу, — каже Руслан Марцінків. — Сучасний світ став надзвичайно динамічним, управлінська діяльність мусить встигати за ним, щоб швидко реагувати на події і давати відповіді на актуальні запитання, які постають в суспільстві. Я щодня отримую по кількасот повідомлень від жителів міста, а також багато запитань від громадян під час щотижневих прямих радіо- і телеефірів. Мені легше розуміти ситуацію в місті, якщо безпосередньо спілкуюся з його жителями».

Отож, такі важливі фактори демократичності влади, як її прозорість, відкритість і доступність, Івано-Франківськ впроваджує у свою щоденну практику. І це запримітили канадійські експерти.

Як відомо, Івано-Франківськ в останні роки був на чільних позиціях і в багатьох всеукраїнських рейтингах: у цьогорічному весняному рейтингу послуг і можливостей міст-обласних центрів України поступився лише Вінниці; в рейтингу оцінки напряму розвитку міста був другим-третім разом із Черніговом після Хмельницького (77%), щодо задоволеності рівнем співпраці громадян із міською владою входив до трійки лідерів і т. і.

Мирослав Стефанців

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.