У Ворохті освятили дві відреставровані старовинні ікони та їхні копії

Вчора, у Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

Опісля святкової літургії, о. Василь Михайлюк за участі Ворохтянського селищного голови Олега Дзем`юка, ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди та присутніх вірян, урочисто освятили відреставровані ікони із зображенням Матері Божої з маленьким Ісусом та християнським сюжетом Вознесіння Господнього.

Про це повідомили на сторінці Ворохтянської селищної ради, пише “Західний кур’єр”.

“Минулого року під час ремонтних робіт на третьому поверсі адміністративного приміщення Ворохтянської селищної ради їх було знайдено у одному із занедбаних кабінетів. Якщо б не уважність і Боже провидіння начальника сектору цивільного захисту та мобілізаційної роботи Володимира Петрованчука, то ці святині могли б потрапили на смітник, як і весь інший мотлох”, йдеться у дописі.

На жаль, поки що таємничою пеленою покрита історія походження цих мальованих святинь.

“Де, коли і кому вони слугували та як ці ікони потрапили до селищної ради наразі не відомо? Можливо тут їх хтось переховував від знищення атеїстичною радянською владою? Єдине, що відомо – це орієнтовний вік святинь. На думку фахівців кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника ці релігійно-мистецькі творіння можуть бути датовані сімнадцятим століттям”, зазначають у Ворохтянській селищній раді.

Завдяки клопотанню та домовленностям начальника віділу туризму, зовнішніх зв`язків та інвестицій Віталія Кермощука і ректора Ігоря Цепенди, ікони було передано на реставрацію до цього вищого навчального закладу. Більш ніж пів року, викладачі та студенти університету працювали над відновленням святинь і створенням їх сучасних репродукцій.

“Відрадно, що нарешті відреставровані ікони повернулися до Божого Храму, де вони продовжать служити громаді! А кожен бажаючий зможе відвідати церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Ворохті, помолитися та звернутися до Господа у своїх потребах біля старовинних і намолених ікон. Дякуємо всім хто долучився до цієї доброї справи!”, йдеться у дописі.

У знак вдячності, ректору Ігорю Цепенді селищний голова Олег Дзем`юк від імені громади подарував картину Володимира Жаркова «В серці Карпат. Ворохта».

Світлини Дениса Жаркова.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.