У Жураках на стінах рідної школи відкрили пам’ятну дошку полеглому захиснику Івану Матлюку

24 травня у селі Жураки Богородчанської громади на фасаді рідної школи відкрили та освятили меморіальну дошку пам’яті загиблому Герою Івану Матлюку. 

Вшанувати пам’ять Героя  прийшли батьки,  родина, друзі, представники влади, педагоги, учні закладу та громадськість інформує Західний кур’єр. 

29-річний Іван Матлюк став першим героєм з Богородчанщини, який в час повномасштабної війни повернувся з фронту додому на щиті.

Активний учасник подій на Революції Гідності та бойових дій на Сході України. На початку повномасштабного вторгнення у складі 10 ОГШБ відважно стримував наступ ворога на Київщині. Героїчно поліг у бою 20 березня в селі Підгайне Київської області, не пускаючи ворога до столиці.

Указом Президента України №384/2022 за особисту мужність, вірність військовій присязі, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Як зазначив під час промови голова Богородчанської громади Ростислав Заремба, за час повномасштабного вторгнення Богородчанська громада втратила 21 військовослужбовця. Понад 500 захисників з Богородчанської громади зараз боронять нашу державу на всій протяжності фронту, який простягається більш, як на 1500 кілометрів.

«Відкриття цієї меморіальної дошки потрібне не так полеглим героям, як нам всім. Для того, щоб ми пам’ятали, завдяки кому ми маємо можливість бути у своїй державі, говорити рідною мовою, ходити до свої церкви і школи. Нашим обов’язком є берегти пам’ять про героїчний вчинок нашого земляка», – наголосив очільник громади.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.