В “Електроавтотрансі” пояснили, для кого мають намір встановити тариф 10 гривень за проїзд

В “Електроавтотрансі” оприлюднили свою позицію з приводу озвучених міським головою питань щодо можливого підняття тарифів.

Про це у комунальному підприємстві повідомили на сторінці у фейсбук, пише “Західний кур’єр”.

“Комунальне підприємство не має повноважень на підняття тарифів, в тому числі і на встановлення тарифів на проїзд у міському наземному транспорті. Це – повноваження виконавчого комітету міської ради.

Діяльність КП «Електроавтотранс» не залежить від тарифу на проїзд. Іншими словами нам, як перевізнику, не важливо, який тариф встановлюється, оскільки нашим основним джерелом доходу є договір на транспортну роботу між замовником (містом) та перевізником (нами)”, – кажуть у КП “Електроавтотранс”.

Для нормального функціонування підприємства необхідно, щоб сума доходу покривала витрати, які несе підприємство для виплати заробітної плати, оплати за енергоносії та обслуговування рухомого складу. Наразі місто справно покриває свою частину витрат на ці послуги, а це – близько 70%. Тобто при тарифі 0 грн. місто змушене буде взяти на себе 100% фінансування комунального підприємства.

“В чому полягає суть підвищення? Давайте розбиратись в цифрах. Станом на 26 січня 2021 року проїзд в нашому транспорті готівкою (тариф 6 грн) оплачує 74% платних пасажирів. Отже, для більшості пасажирів зараз діє тариф 6 грн.

Вдумайтесь! Троє з чотирьох пасажирів від серпня 2020 року досі не скористались можливістю зменшити собі тариф на проїзд до 4 грн, придбавши транспортну картку «Галка»! А ще й, як бонус, їздити з безкоштовною пересадкою 30 хв. Все, що потрібно зробити цим пасажирам, щоб уникнути підняття тарифів, – це просто придбати транспортну картку «Галка», – пояснює тарифну політику підприємства комунальний перевізник.

8 тисяч нових карток надійдуть у продаж з 1 лютого. В “Електроавтотрансі” переконані, що ця картка повинна бути у всіх, хто проживає чи працює у Івано-Франківській громаді.

“Тариф 10 грн встановлюється для тих, хто відвідує наше місто з туристичною чи іншою метою. Тобто для тих, хто не є жителями нашої громади, а тому не мають потреби купувати транспортну картку. І це справедливо, оскільки з їхніх податків не виділяються кошти на утримання комунального перевізника, тому вони повинні платити повну вартість проїзду.

За нашими очікуваннями, цифри співвідношення готівкових оплат та оплат через картку «Галка» (у випадку зміни тарифів) повинні бути протилежно іншими: близько 80% оплат карткою «Галка» та 20% оплат готівкою. У перспективі готівкова оплата повинна складати не більше 1%”, – запевняють у підприємстві.

При збільшенні тарифу підприємство не отримає суттєвого збільшення доходу через оплату проїзду, а більшість пасажирів не відчує збільшення оплати за проїзд (якщо придбає транспортну картку). Однак гості нашого міста будуть платити справедливу ціну за оновлений транспорт. А це зможе, нехай хоч трохи, зменшити навантаження на міський бюджет.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.