В Івано-Франківській громаді цьогоріч капітально відремонтували 7 вулиць у місті та 17 – у селах

В Івано-Франківську підбили підсумки ремонту доріг. Цей рік став першим, коли інтенсивно ремонтували вулиці не лише у місті, а й у селах міської територіальної громади. Підрядники виконували роботи на замовлення Управління капітального будівництва, Департаменту благоустрою і Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики.

Комунальники кажуть, що роботи з капітального ремонту вулиць і доріг триватимуть, поки це дозволятимуть погодні умови. А «Муніципальна дорожня компанія» проводитиме ямковий ремонт вулиць і доріг, щоб підготувати їх до експлуатації взимку та надалі утримувати у проїжджому стані, інформує “Західний кур’єр”.

Як повідомив перший заступник начальника міського Управління капітального будівництва Володимир Ковальчук, на 22 об’єкти з капітального ремонту доріг Управлінню цьогоріч передбачили 74 мільйони 450 тисяч гривень. Наразі роботи завершені на 10 об’єктах.

«Цього року Управління капітального будівництва вперше вийшло за межі міста і виконувало роботи з ремонту доріг у селах Івано-Франківської територіальної громади», – зазначив В. Ковальчук.

Зокрема, за його словами, підрядники капітально відремонтували вулиці Вересневу, Ганушевських, Микитина та Явора Святослава у с. Угорники, вул. Довженка у с. Підлужжя, вул. Центральну у с. Радча та вул. Шкільну в с. Драгомирчани. А в Івано-Франківську завершили капремонти вулиць Коперника, Січинського та Ушинського. Ще на шести об’єктах у Івано-Франківську роботи тривають. Так, на вул. Виговського влаштовують інженерні мережі, готують дорожнє корито і планують укладання нижнього шару асфальту на частині так званої старої Надрічної вулиці, а на частині вулиці Національної Гвардії нижній шар дорожнього покриття уже уклали. Влаштовують тротуари на вул. Коломийській, де проїжджа частина уже заасфальтована, фігурними елементами мощення брукують вулицю Ольги Басараб, заасфальтували проїжджу частину вул. Вербицького.

Окрім цього, повністю завершене виготовлення проєктної документації на капітальні ремонти частини вул. Вовчинецької у с. Вовчинець і вул. Шкільної та дорожнього покриття біля хреста на честь скасування панщини в с. Драгомирчани. Виконане корегування проєкту капремонту вул. Макогона в Івано-Франківську. Тривають інженерно-вишукувальні роботи на об’єктах капремонтів вул. Гімназійної в обласному центрі та другої частини вул. Вовчинецької у с. Вовчинець – від моста через Бистрицю Надвірнянську до вул. Замкової.

Департаменту благоустрою, за словами його директора Ігоря Сенчука, з капремонту доріг цьогоріч було передбачено 22 об’єкти на 74,2 млн грн. З них – 8 доріг у місті та 14 – у селах Івано-Франківської громади. Наразі роботи завершені на 16 об’єктах, на чотирьох вулицях ремонти тривають і оголошено ще два тендери на виконання робіт.

Зокрема, в Івано-Франківську капітально відремонтували вул. Донцова, Стефаника, Черемшини, Кобринської та проїзд між будинками № 13-А та 15-А на вул. Стуса. Також завершені ремонти вул. Стуса, Князя Осьмомисла, Стефаника в с. Черніїв, вул. Чорновола в с. Колодіївка, вул. Підпечерської та Франка в с. Підпечери, вул. Шевченка в с. Чукалівка, вул. Автоливмашівської в с. Хриплин, вул. Бандери в с. Драгомирчани та вул. Шкільної в с. Братківці.

Тривають роботи з комплексного кап­ремонту частини вул. Ленкавського в Івано-Франківську. Зараз там проводять заміну мереж і ще цього року планують влаштувати дорожнє корито, закласти основу та настелити нижній шар асфальту. У нижньому шарі наразі виконано ремонт дороги Тисменичани – Камінне, який розпочали ще весною, а верхній шар асфальту там укладатимуть уже наступного року. А минулого тижня в Івано-Франківську розпочали роботи з капремонту вул. Цьоклера, яка перемогла у програмі «Бюджет участі».

«Тривалий час проводили проєктування, бо основний акцент під час ремонту  вул. Цьоклера зробили на тротуарах, адже там розташовані два навчальні заклади. Щоб дітям було зручно і безпечно ходити, з однієї сторони вулиці тротуар розширимо до півтора, а з іншої – до двох метрів», – пояснює І. Сенчук.

Він також додав, що на замовлення Департаменту благоустрою підрядники виконали поточний ремонт вул. Кобзаря і Вишневої у с. Крихівці та вул. Січових Стрільців і Лесі Українки в с. Колодіївка Івано-Франківської міської територіальної громади.

Але основним виконавцем робіт з утримання і поточного ремонту доріг міської територіальної громади є «Муніципальна дорожня компанія», яка їх виконує на замовлення Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики. Як повідомив директор МДК Віталій Бурко, на поточний ремонт доріг цього року у міському бюджеті було передбачено 37,5 млн грн і ще 3 млн грн – на виконання Програми ремонту доріг місцевого значення загального користування у селах міської територіальної громади.

З початку року ліквідацію аварійних вибоїн холодним асфальтом МДК провела на площі у понад 2 тис. квадратних метрів. Ямковий ремонт гарячим асфальтом виконали на площі 5,5 тис. квадратних метрів. На 747 квадратних метрах дорожнього покриття провели ліквідацію напливів та просідань шляхом влаштування дорожніх корит, щебеневої основи і двох шарів асфальтобетону. Поточний ремонт вулиць і доріг струменевим методом за допомогою бітумізатора «Крокус» провели на площі 11 тисяч  281 квадратний метр.

Одним із основних видів поточного ремонту доріг, які проводить «Муніципальна дорожня компанія», є влаштування верхнього шару після фрезування або влаштування дорожніх корит.  За словами В.Бурка, такі роботи цього року виконали на 10 об’єктах загальною площею 21 тис. 500 квадратних метрів. Зокрема, відремонтували частину перехрестя вул. Мазепи – Гурика, смугу руху громадського транспорту на частині вул. Кардинала Любомира Гузара і частину нової Надрічної вулиці – так званими великими дорожніми картами після попереднього фрезування старого покриття. Також новий асфальт уклали на частинах вулиць Українських Декабристів – Глінки, Красівського, Львівській, Деповській, Гуцульській та на Калуському шосе. Розширили перехрестя вул. Галицької – Горбачевського. Відремонтували пішохідні частини на мостах через Бистрицю Солотвинську та Бистрицю Надвірнянську і на шляхопроводі через залізничну колію на вул. Незалежності. Виконали поточні ремонти доріг місцевого значення у селах Добровляни, Хриплин, Радча, Братківці, Підлужжя та Колодіївка, відремонтували вул. Гончара в с. Чукалівка.

«Якщо дозволить погода, то роботи будемо продовжувати. Але, зрозуміло, що темпи уже будуть зовсім інші, ніж у літній період, – каже В. Бурко. – Є ще дрібні вибоїни по місту. Плануємо лише ямковий ремонт, бо уже усю техніку переобладнуємо під зимове прибирання».

Стах МІРЧУК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.