В Івано-Франківську до стаціонарів госпіталізовують кожного третього пацієнта з коронавірусом

Про це повідомила начальниця міського Управління охорони здоров’я Марія Бойко. За її словами, такий високий відсоток госпіталізації свідчить про те, що у стаціонарах надають допомогу не лише важкохворим, а й пацієнтам з коронавірусною хворобою середньої важкості – пише “Західний кур’єр“.

«30% госпіталізації – це багато, бо світові дані в межах 10%. Це говорить про те, що наша медицина добре працює і госпіталізовує не тільки важких хворих, як цілий світ, а й пацієнтів з середньоважкими формами, – каже М. Бойко. – Ми ще маємо той запас, коли надаємо допомогу таким хворим у стаціонарах».

Водночас очільниця міського Управління охорони здоров’я додала, що показами до госпіталізації є ураження легеневої структури, температура вище 38 градусів, кашель, задишка і сатурація киснем крові 92%. Пацієнти з легкими і середньоважкими формами коронавірусної хвороби, за словами М. Бойко, можуть лікуватися в амбулаторних умовах. Але в жодному разі не можна займатись самолікуванням.

«Сьогодні маємо досить стрімке зростання захворюваності на коронавірусну хворобу. Не треба займатись самолікуванням, бо ситуація серйозна. Без сімейного лікаря і кваліфікованого фахівця у питанні лікування коронавірусної хвороби не обходиться. Тому треба звертатися до сімейного лікаря і отримати кваліфіковану допомогу, – каже М. Бойко. – З метою профілактики не можна без рекомендації лікаря приймати тривалий час вітаміни, мінерали, цинк і антибіотики. Бо у людей зростатиме нечутливість до них і через деякий час у нас не залишиться препаратів, якими ми зможемо їх лікувати, а тоді зросте летальність».

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.