В Івано-Франківську розробляють макет консервації та ознакування Тисменицької брами

У міському Департаменті містобудування та архітектури відбулася робоча нарада щодо розробки макету Тисменицької брами Станіславської фортеці.

Ескізи макету розроблені згідно із дослідженнями та в співпраці з істориками, які вивчали історичні брами аналогічних часів та міст, з урахуванням вимоги інклюзивності для громадських просторів. Про це інформують в Департаменті містобудування та архітектури, пише “Західний кур’єр”.

Виконати макет планують із металу в масштабі 1:100. Розміщення – безпосередньо біля віднайденого та ознакованого фундаменту брами, на розі вулиць Галицької та Лесі Українки.

Детальний ескіз авторства Стаха Бурчака у співпраці з архітектором Остапом Дольним та кандидатом історичних наук Зеновієм Федунківим представили на розгляд начальника Департаменту містобудування та архітектури Ореста Кошика і головного спеціаліста міського відділу охорони культурної спадщини Володимира Ідака. Учасники наради обговорили основний концепт роботи над макетом, ключові моменти щодо зовнішнього вигляду, місця розташування, інформаційного наповнення тощо. Зокрема, анотації на макеті пропонуються українською та англійською мовами, а також шрифтом Брайля.

У подальшому є можливість використання аналогічних макетів для ознакування визначних будівель та споруд Івано-Франківська. Такі стели безумовно стануть інформаційною та туристичною родзинкою міста. Тож було прийнято рішення кінцевий варіант макету представити на розгляд консультативної ради з охорони культурної спадщини при Департаменті, щоб врахувати фахові зауваження та пропозиції спеціалістів.

Додамо, що встановлення макету є другою чергою робіт щодо проєкту консервації та ознакування Тисменицької брами Станіславської фортеці.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.