В селі Маркова Соловинської ТГ відкрито підрозділ місцевої пожежної команди (ФОТО)

13 жовтня, напередодні Дня захисників та захисниць України, у селі Маркова Солотвинської ТГ, відкрито підрозділ місцевої пожежної команди.

Пише Західний кур’єр з посиланням на пресслужбу ДСНС області.

Даний підрозділ створений завдяки співпраці з польським фондом міжнародної солідарності, в рамках проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», в рамках якого місцева пожежна команда отримала форменний одяг, спеціальне обладнання та спорядження, а також завдяки зусиллям місцевої влади та підтримці Головного управління ДСНС України в області, яке надало для потреб підрозділу пожежний автомобіль.

Нагадаємо, 12 жовтня у рамках цього ж проєкту відкрито добровільну пожежну команду у селі Росохач на Городенківщині.

У заходах з нагоди відкриття підрозділу місцевої пожежної команди взяв участь Віталій Ільчишин Заступник Голови Івано-Франківської ОДА, який зазначив, що Прикарпаття активно розвивається у напрямку створення підрозділів добровільних і місцевих пожежних формувань, адже станом на сьогодні вже створено 36 підрозділів місцевої пожежної охорони та 8 добровільних пожежних команд .

З вітальним словом звернувся і депутат Верховної ради – Василь Вірастюк, який відмітив важливу роль рятувальників, особливо у теперішній складний для України  час і побажав новоствореній команді якнайменше тривожних викликів.

«На скільки важливий захист і безпека, ми добре зрозуміли, адже зовсім недавно і Івано -Франківщина піддалася ракетним обстрілам і на місце першими прибули рятувальники, які в найкоротший термін ліквідували пожежу, що виникла через вручання ракет. Створення таких підрозділів- це впевнений крок до безпеки.”-у своєму виступі  зазначила депутатка обласної ради Олексадра Федорчак.

Місцева пожежна команда села Маркова, обслуговуватиме 3 населені пункти – Манява, Маркова та Бабче, а це понад 5 тисяч громадян Солотвинської громади, спокій яких будуть забезпечувати вісім добровольців з числа місцевих жителів.

«Підвищити рівень пожежної безпеки у сільській місцевості можуть лише самі територіальні громади шляхом створення добровільних протипожежних формувань, спираючись на передовий досвід створення таких формувань за кордоном, де посадовцям місцевого самоврядування та громадським активістам передаються  знання та уміння для активізації роботи зі створення у територіальних громадах добровільної пожежної охорони. Та й зрештою, саме світовий і європейський досвід свідчить, що за такими місцевими пожежними командами і добровільними пожежними дружинами – майбутнє», – зазначають у ДСНС.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.