Ведмежі страждання: на Косівщині «поневолили» червонокнижних клишоногих

У селі Стопчатів Косівського району утримують в клітці трьох червонокнижних ведмедів на території підприємства «Явсон», де приблизно рік тому поліція викрила масштабну нарколабораторію.

Про це повідомляє Західний кур’єр з посиланням на UAnimals.

«Поліція Івано-Франківської області відмовила у відкритті кримінального провадження по факту жорстокого поводження, після чого боротьба за можливе звільнення ведмедів з полону перейшла до Державної екологічної інспекції Карпатського округу», – зазначили у повідомленні.

Протягом року інспектори ДЕІ спільно з представниками Галицького Національного парку здійснювали позапланові заходи перевірки умов утримання диких тварин та склали протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2, 3 ст. 88-1, ч. 2 ст. 89, ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо гр. Сави О.М., уповноваженої особи підприємства «Явсон».

Матеріали справи передали до суду для притягнення особи до відповідальності з клопотанням щодо конфіскації тварин, у зв’язку з відсутністю дозволу на право утримання диких тварин у неволі та умов, які можуть завдати шкоду життя та здоров’ю тварин.

«Що стосується «рішення» Косівського суду, а саме судді Марії Крилюк, в частині конфіскації тварин зазначено, що судом не встановлено, що перебування тварин у власника становлять загрозу для їхнього життя або здоров’я, тому на правопорушника слід накласти стягнення в межах штрафу, 5100 грн», – зазначають зоозахисники.

Зоозахисники запевняють, що від 2 вересня 2020, здійснити безпосередній захід на територію ППФ «Явсон» для перевірки дотримання припису від Державної екологічної інспекції № 3416.01.2020, не вдається, оскільки охоронці не пускають на приватну територію.

«Звертаємося до уповноваженої особи ППФ «Явсон» Марини Сави з проханням припинити знущання та якомога швидше передати червонокнижних ведмедів Василя, Василину та Тайсона у реабілітаційний центр для проведення ветеринарного огляду та поліпшення умов проживання.

Також звертаємось до Голови Яблунівської ОТГ Зеновія Томащука щодо припинення знущання над ведмедями, які знаходяться на межі зникнення!» – зазначили працівники ДЕІ та Галицького Національного парку .

За їх словами, наразі готують інформаційні запити до поліції, екоінспекції та голови Яблунівської ОТГ.

Про ведмеже поневіряння у “Явсоні” дивіться у сюжеті телеканалу “Україна”.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.