Водії нарікають на струменевий метод ремонту центральних вулиць Івано-Франківська

Останнім часом при ямкових і поточних ремонтах доріг у Івано-Франківську широко застосовують так званий струменевий метод із використанням бітумізатора та відсіву.

Дефектне дорожнє покриття обробляють бітумною емульсією, додають відсів, а машини своїми колесами його уже утрамбовують. Але при цьому відсів за колесами розлітається у різні боки, на зустрічні і попутні авто, а сліди емульсії залишаються на колесах, днищі та обшивці машин, інформує «Західний кур’єр».

Відчистити їх не так то вже й легко, залишки відсіву з доріг і попри бордюри комунальники прибирати не поспішають, а тому водії й нарікають на струменевий метод ремонту доріг, який, за їхніми словами, ще й не довговічний. Шляховики ж запевняють, що ця технологія дешева і практична, а утрамбований колесами відсів перетворюється фактично у рівний моноліт.

Насправді все було б нічого, якби зараз струменевий метод використовували за своїм основним призначенням і виконували згідно з технологією. Він дійсно придатний і якісний для зароблення тріщин та мілких вибоїн на дорожньому покритті не більше 5 см при температурі не менше 18-20 градусів. Вперше таку технологію в Івано-Франківську застосували в 2002 році, для чого спеціальну машину орендували у Львові. А у 2007 році подібну машину з установкою «Мадпатчер» на базі автомобіля «КамАЗ» міська влада за 650 тис. грн придбала Івано-Франківському дорожньому ремонтно-експлуатаційному управлінню.

Машина сама спершу продувала тріщини та ямки стисненим повітрям, висушуючи та вичищаючи їх від пилу і бруду, подавала порцію бітумної емульсії та відповідну порцію відсіву, який потім утрамбовувався колесами. Роботи виконували вночі і проводили двічі у рік – весною та восени. Весною – щоб залатати ями, які утворилися після зими, а восени – щоб заробити тріщини, аби взимку, під час перепадів температур, вони не розширювалися і не перетворювалися на ями.

Зараз цю технологію івано-франківські шляховики дещо спростили і поширили її  й на поточні ремонти. Установку «Мадпатчер» останнім часом уже здебільшого не застосовують. Тепер до трактора чіпляють бітумізатор і причіп з відсівом, а потім його відрами засипають у ями. Роботи проводять вдень, що додає незручностей водіям і спричиняє затори на дорогах. Але на це не зважають.

«Технологія не передбачає обмеження руху при такому виді робіт. Це проста, дешева технологія, – розповів під час одного з онлайн-ефірів заступник міського голови-директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак. – Мова йде про невеличкі тріщини, які важко заробити, або треба попередньо обрубувати ями. Тому «Муніципальна дорожня компанія» з метою економії заливає бітум з відсівом, машини самі це утрамбовують і там ями уже не утворюються, повірте. Злітає лише не утрамбований верхній шар. У принципі технологія дешева, тимчасова, але показує себе досить непогано».

У цьому переконує і директор «Муніципальної дорожньої компанії» Віталій Бурко. За його словами, струменевий метод досить ефективний.

«Зі сторони він, може, непривабливо виглядає, але дуже ефективний. Метод дешевий, швидкий, передбачений для невеликих ям і тріщин дорожнього одягу», –  каже Віталій Бурко.

Тож таким дешевим і швидким, але тимчасовим методом відремонтували уже чимало вулиць. У тому числі – центральних і магістральних. А деякі з них – уже й не один раз. І ремонтуватимуть ще.

Стах МІРЧУК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.