Вперше на Прикарпатті медики встановили пацієнтові штучний плечовий суглоб

Вперше в Івано-Франківській області у відділенні травматології та ортопедії Центральної міської клінічної лікарні міста Івано-Франківська лікарі провели цементне реверсивне ендопротезування плечового суглоба.

Про це повідомили у пресслужбі лікувальної установи, пише “Західний кур’єр”.

Ендопротезування суглобів – хірургічне втручання, спрямоване на заміну пошкодженої тканини ендопротезом. Штучний суглоб виконує всі покладені функції здорового з’єднання.

“73-річний пацієнт звернувся до лікарів із нестерпними болями в плечі, що посилювалися вночі. Ще в молодості чоловік отримав спортивну травму, яка з роками та постійними навантаженнями призвела до утворення дрібних хондромних тіл”, – йдеться у повідомленні.

Зараз чоловік відновлюється після операції та повертається у звичний ритм життя.

Такі операції проводять при використанні методів цементної та безцементної фіксації. Цементна фіксація штучного суглобу проходить при використанні кісткового цементу (поліметилметакрилату). Такий тип фіксації застосовують пацієнтам в залежності від віку, стану кісткової тканини, виду ураження суглобу та інше. При реверсному типі ендопротезування компоненти протеза міняють місцями, що дозволяє швидко відновити функцію плечового суглобу.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.