Як у Косівській та Вигодській громадах занедбані об’єкти перетворили на перспективні простори

У територіальних громадах вистачає об’єктів, які тривалий час не використовуються та поступово руйнуються. В умовах повномасштабної війни важливо їх відновлювати та надавати в користування місцевому чи релокованому бізнесу. Про це йшлося під час інформаційної сесії для громад Тернопільщини та Львівщини організованої експертами «U-LEAD з Європою».

Пише Західний кур’єр з посиланням на сайт Децентралізація.

Зокрема Експерт U-LEAD Володимир Воробей вважає, що громади мають декілька дієвих механізмів перетворення подібних об’єктів у перспективні простори. Так, органи місцевого самоврядування можуть продати майно або віддати його в оренду зацікавленому бізнесу. Можливі власні проєкти розвитку або ж діяльність у партнерстві з представниками бізнесу чи територіальних громад.

Прикладами успішного перетворення, які презентували під час сесії, стали Центр карпатської культури у Косівській громаді та Центр спадщини вузькоколійки у Вигодській громаді.

Зокрема, начальниця відділу промоції, зв’язків та економічного розвитку Косівської міської ради Роксолана Мартинюк поділилася досвідом створення Центру карпатської культури:

«Центр був облаштований на базі колишнього килимового цеху, приміщення якого вже тривалий час не використовувалося за призначенням. У 2019 році Косівська громада отримала субвенцію з державного фонду на створення «Центру карпатської культури». Зараз це мультифункціональний культурно-мистецький простір, завдяки якому зберігається та популяризується історико-культурна спадщина Карпатського краю. В умовах війни частина приміщення була надана для релокованого бізнесу, що зробило приміщення ще й простором для розвитку підприємництва».

Додамо, що унікальний інтерпретаційний візит-центр «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки»  працює з квітня 2016 року у найстарішій місцевій споруді — колишній резиденції Леопольда Поппера фон Подграгі.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.