З 1 травня запровадять фіксовану річну ціну на газ для усіх споживачів

Сьогодні, 7 квітня 2021 року, на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалили рішення, згідно з яким з травня українцям запропонують тарифи на газ на рік – так звані річні продукти.

Про це повідомили на сайті НКРЕКП, передає Західний кур’єр. 

“НКРЕКП запровадила річний продукт на ринку природного газу для побутових споживачів. Побутовим споживачам надається можливість споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде пропонуватися постачальниками та діятиме у період з 1 травня поточного року по 30 квітня наступного року”, – йдеться у повідомленні.

Регулятор стверджує: рішення направлене на забезпечення захисту прав побутових споживачів від цінових коливань на ринку природного газу.

Водночас постачальники природного газу, як вказано, матимуть можливість пропонувати інші комерційні пропозиції для споживання побутовим споживачам.

Ціни на газ у межах базової річної пропозиції постачальники мають оприлюднити до 25 квітня.

“Запровадження річного продукту для побутових споживачів природного газу є надважливим рішенням. З 1 травня поточного року за замовчуванням буде введена річна ціна газу для всіх побутових споживачів. Це позбавить їх турбулентності щодо цінових коливань. При цьому процедура зміни постачальника залишається простою і відкритою, також передбачається можливість для споживача змінювати річний продукт на будь-який інший, що буде пропонуватися постачальником”, — сказав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко прокоментував цю подію на своїй сторінці у Фейсбуці:

«Міф про успішну реформу з «ринком газу» офіційно закінчився.

Тепер лишилося дізнатися встановлену кимось «ринкову» ціну на рік.

Цікаво – з якої стелі її візьмуть?!

Нагадую, що за визнанням тво міністра Вітренка собівартість газу Укргазвидобування складає 2.6 грн за куб і вона значно підвищилася до цієї цифри в результаті неефективного управління з боку Нафтогазу. Що не завадило фірмі-прокладці витрачати 3.6 млрд грн на рік на своє утримання разом із наглядовою радою. Середня заробітна платня по Нафтогазу складає 270 тис грн в місяць, рівень оплати членів правління – до 1 млн доларів на рік.

Коли вже РНБО зверне увагу на цю біду і накладе санкції?!”, – йдеться у коментарі.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.