Загроза теплопостачанню: шість франківських багатоповерхівок змушені переходити на автономне опалення

До шести багатоповерхівок на вулицях Коновальця і Бандери у наступному опалювальному сезоні не буде змоги подати теплоносій, тому їм необхідно переходити на автономне опалення.

Про це повідомив заступник міського голови Руслан Гайда. За його словами, йдеться про будинки у районі обслуговування колишньої «Станіславської теплоенергетичної компанії», який поетапно переводитимуть на автономне опалення, пише “Західний кур’єр”.

Загалом котельня колишньої СТЕК на вул. Індустріальній забезпечує теплоносієм 157 житлових будинків, 137 бюджетних установ та 127 інших споживачів. 26 будинків уже отримали дозволи на відключення від централізованого теплопостачання і звернулися за отриманням технічних умов на встановлення автономного опалення. Але такий перехід для мешканців цих будинків є дороговартісним. За словами Р. Гайди, є випадки, коли за заміну зовнішніх мереж газопостачання та заміну будинкових стояків газовики виставляють рахунки від 200 тисяч гривень до 1 млн 100 тис.

Тому комунальники розробили план поетапного перепідключення деяких будинків цього району до котелень Державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго», де є така можливість. Зокрема, як повідомив Р. Гайда, до котельні на вул. Коновальця, 132 є змога підключити 19 житлових будинків, вісім – до котельні на вул. Матейка, 34, 13 будинків – до котельні на вулиці Чорновола, 130 і 11 житлових будинків – до котельні на вулиці Чорновола, 119. Але є будинки, до яких теплоносій від комунальних котелень подати не можливо.

«Зараз гостро стоїть питання відключення споживачів так званого напрямку арматурного заводу, який був одним із найнавантаженіших, а за останні 9 років теплове навантаження цього напрямку зменшилося на понад 32%, – каже Р. Гайда. – Шість будинків на вул. Коновальця, 88-А, 188, 136-Д, 149-Д та на вул. Бандери, 60-А і 62, корпус 1 нема фізичної можливості перепідключити і подати до них теплоносій з других напрямків. Автоматично ці будинки будуть без теплоносія, і тому їм необхідно переходити на автономне опалення».

Заступник міського голови також поінформував, що зараз ще опрацьовують  різні можливості перепідключення деяких будинків до комунальних котелень зі збільшенням їхньої потужності.

«Робота триває. Ми дивимося, які будинки ще зможемо перепідключити, де можемо збудувати нову котельню, де можемо поставити модульну котельню, – каже Р. Гайда. – В принципі, все залежить від коштів. Для трьох котелень, згідно з договором про спільну діяльність, закуплені три котли, щоб збільшити потужності і підключити до них будинки».

До комунальних котелень також підключать і школу на вул. Національної Гвардії та дитячий садок на вул. Гвардійській. За словами Р. Гайди, дитсадок отримуватиме теплоносій з котельні стадіону «Рух», а школа – з котельні на вул. Матейка.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.