Карантин зіпсував плани на відпустку багатьом. Хтось відмінив закордон, хтось не готовий їхати на море з переповненими пляжами…

Повністю відмовлятися від відпочинку не варто. Нині прекрасна можливість пізнати українські красоти і віддати перевагу місцевим водоймам.

Бурхливі водоспади, дзеркальні озера, стрімкі ріки – можна вибрати на свій смак і вподобання, пише Західний кур’єр з посиланням на “Українська правда. Життя”.

Своїми улюбленими місцями поділилася мандрівниця зі стажем Валерія Микульська.

Українські озера – це друге, що спадає на думку після моря. Насправді, їх кілька тисяч по всіх регіонах.

У Карпатському напрямку однією з найпопулярніших локацій є гірське озеро Синевир.

“Це найбільше з гірських озер країн, карстового походження і налите водою підземних джерел.

Шкода у ньому не можна купатися – небезпечно. Природознавці кажуть, через ті самі холодні ключі – вони б’ють із кам’янистих печер і часто утворюються підводні воронки.

Тому від місцевих можна почути, що озеро не має дна.

Зате туристи можуть покататися водоймою на плоті та помилуватися територією, оточеною високим сосновим лісом”, – розповідає Валерія Микульська.

Крім того, мандрівниця згадує про найвище гірське озеро – Бербенскул.

“Це високогірне око Карпат знаходиться на Чорногірському хребті. Найближчі до озера вершини – це Гутин-Томнатик (2016) і Бребенескул (2038). Глибина озера – до 2,8 метрів, і чим ближче до хребта, тим воно глибше. Втім, перевірити всю глибину навряд чи вдасться: вода тут холодна навіть у люту спеку максимум +15″, – додає Валерія.

Щоб знайти концентрацію різноманітних озер експерти радять завітати у Волинську область.

“Я напевно все життя була головним адептом моря, бо до 20 років жила в Одесі.

Але зараз у мене змінилося ставлення і бачення, коли побувала в різних точках, зокрема, України”, – ділиться Марія Себова.

“Щодо чистих, красивих озер, то вважаю, що малооцінений регіон – це Волинь.

Навіть на найзнаменитіші місцеві Шацькі озера, на мою думку, їздить дуже мало людей.

Але в області є ще чимало чистих водоймів, часто вони теж знаходяться недалеко один від одного.

У мене був досвід, коли ми за один день об’їхали близько п’яти. І всі – різні, тому було цікаво. При цьому на багатьох озерах взагалі немає людей.

До речі, українські озера часто розташовуються поряд один з одним. Наприклад, ще одна локація варта уваги – чернігівські Блакитні озера.

Вони знаходяться посеред лісу неподалік села Олешня – приблизно 200 км від столиці.

“Колись там гуркотіла техніка і видобували насичений кварцем пісок для виробництва скла. Але вже півстоліття, як кар’єри затоплені джерелами і радують туристів. Через те, що пісок у цих місцях особливо блискучий, він відбиває сонячне проміння так сильно, що вода у озерах видається лазуровою. Найбільше озеро ще й має форму серця”, – розповідає Валерія Микульська.

Ще один регіон з озерами, який неможливо оминути – це Херсонщина.

Експерти кажуть, зараз її локації дуже популярні серед туристів.

Місцеві водойми приваблюють подорожуючих своїх незвичайним видом – у них рожева вода. Від цього власне і пішла назва.

“Нещодавно дуже популярною стала Херсонська область з Рожевими озерами. Зараз це вже не можна назвати маловідомими місцями, але там просто приголомшливі види. Будучи в тих краях, також можна заїхати на популярний каньойон Станіслав“, – розповідає Марія Себова.

Цікаво, що найбільш відоме – Рожеве озеро або Українське мертве море, як його часто називають туристичні гіди, але воно далеко не єдине в регіоні.

“Правильно казати “Рожеві озера”, бо неприродньо забарвлених водойм на півдні України цілий список. Генічеський район, заплави Тілігульського та Куяльницького лиманів, солончаки Кінбурна. І моє улюблене місце у херсонській затоці Сиваша, так зване Лемурійське озеро, неподалік маленького села Григорівка”, – ділиться Валерія Микульська.

Окрім красивого вигляду, рожеві води дуже солоні і мають свої лікувальні власті.

“Концентрація солі в українських солончаках вища, ніж у Мертвому морі Ізраїлю. Подекуди більше ніж 35%. Неприродній колір воді надає унікальна бактерія Дуналіелла, вона живе в солоному середовищі, забарвлює воду і в таких умовах ще й виробляє вітамін молодості – кератин. Тому приїжджають на рожеві береги не лише за ефектними фото, а й лікуватися та омолоджуватися”, – додає мандрівниця.

Перш ніж відправлятися туди – експерти радять зважати на погоду. Мовляв, чим більше сонця – тим більше кольору і користі у воді.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.