Долинська громада – лідер обласного рейтингу по бюджетній спроможності

1 місце серед 62 громад області та 183-тє в Україні – досягнення, яким точно можемо пишатись, адже це свідчить про економічну привабливість Долинської громади.

Про це на своїй сторінці в мережі повідомив міський голова Долини Іван Дирів, За його словами, у Долинської громади  також  один з найвищих показників частки власних доходів у загальних доходах – 68%, пише “Західний кур’єр”..

Команда, яка досліджувала ці показники, керувалась методологією SFA, якою оцінюють виробничу ефективність підприємств.

“Бюджетна спроможність – це відношення фактичних власних бюджетних доходів громади до змодельованого максимального значення (0-100%). Для кожної громади визначено різницю між фактичним та потенційним доходом як втрати громади через неефективність та можливості для збільшення надходжень. Відповідно, було сформовано рейтинг громад на основі відношення власних бюджетів 2021-го року до змодельованих потенційних бюджетів”, йдеться у дописі.

Реалії сьогодення показали, що громади, які більше вкладають у капітальне будівництво та модернізацію, а також у місцеве врядування, мають вищі доходи. Інвестиції в інфраструктуру та публічні блага асоціюються із тим, наскільки активно громада розбудовується, тобто стає більш привабливою для мешканців та підприємств, які і є ключовими наповнювачами бюджету.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.