Ремонтувати старі ліфти в Івано-Франківську вимушені через фінансову неможливість встановити нові. Крім того, на обслуговування не завжди вистачає грошей. Тому в місті планують розробити спеціальну програму та виділяти на проблемні ліфти кошти із бюджету.

Таку ідею подав під час вівторкової апаратної наради у міськвиконкому директор КП «Дирекція замовника» Василь Білик. За його словами, ті ліфти, із котрими найчастіше виникають проблеми, вимагають виділення коштів, а поточного ремонту для них недостатньо.

Із пропозицією об’єднати проблеми ліфтового господарства Івано-Франківська, розробити відповідну програму та напрацювати можливість виділення коштів на ремонт погодився міський голова Руслан Марцінків. Він доручив директору Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайлові Смушаку опрацювати це питання.

Незважаючи на зношеність та проблеми в експлуатації, зараз усі ліфти в Івано-Франківську перебувають у робочому ставні. Цього року не фіксували ані підпалів, ані крадіжок. Водночас станом на ранок вівторка в обласному центрі чотири ліфти перебували на ремонті. Про це повідомляють у «Службі оперативного реагування 1580».

Натомість керівниця КП «Теплий дім» Наталія Ярощук повідомила, що усі ліфти, котрі обслуговує їхнє підприємство, перебувають у робочому стані.

За словами пані Ярощук, до кінця тижня ті чотири ліфти, котрі потребують ремонту, запрацюють. Один із ліфтів пошкодила гроза – у ньому згоріла електроніка.

Інженери не можуть вирішити питання із проблемними ліфтами на вулиці Хіміків. Така ситуація триває вже третій рік.

«Такі проблеми можна вирішити тільки заміною ліфта на новий. Але навіть у 2016 році заміна одного ліфта коштувала більше 500 тисяч гривень. Це такі кошти, які люди з будинку не можуть зібрати. І для бюджету це накладно. 53 ліфти мають понад сорок років», – каже Наталія Ярощук.

Цього року вже відремонтували 32 ліфти на загальну суму 328 тисяч гривень. Найчастіше виходить із ладу електроніка та механізми відкриття дверей. Також доводиться замінювати троси.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.