Колись у Станиславові: автомобільні аварії

Перші автомобілісти в Станиславові з’явилися ще на початку ХХ століття, а одна з перших автомобільних аварій трапилася в квітні 1911 року.

Кількість автомобільного транспорту в Станиславові особливо помітно збільшилася в 1930-х роках. Так, у 1934 році в місті було 150 легкових автомобілів, 30 автобусів і 28 вантажівок.

Автомобілі в центрі Станиславова. Фото, 1930-ті роки.

У грудні 1930 року трапився значний автомобільний трафунок, який, на щастя, обійшовся без людських жертв. У селі Хом’яківка під Станиславовом ущент згоріло авто лікаря Нафталія Рота вартістю 11 500 злотих. Як зазначала преса, причиною випадку став вибух карбюратора.

У листопаді 1936 року трапилася чи не найбільш серйозна автомобільна аварія в історії міжвоєнного Станиславова. 27 листопада перед полуднем пан Петруський, директор Воєводського фонду праці в Станиславові, сів за кермо, маючи намір дістатися до Богородчан. Поряд із ним сидів його водій Хомчаківський, але саме пан Петруський керував автомобілем. Коли Петруський та його шофер уже виїжджали з міста, на дорогу вискочила семирічна дівчинка Надія Буг. Вона намагалася перебігти дорогу перед автомобілем, а водій, заскочений несподіваною появою дівчинки, спробував її об’їхати, але невдало. Авто наїхало просто на дитину, яка загинула на місці. Автомобіль з’їхав у рівчак і перевернувся. Водія і його пасажира у важкому стані відвезли до шпиталю, а саме авто було настільки знищене, що ремонту не підлягало.

У червні 1937 року житель Станиславова Павло Горошинський виїхав автомобілем на екскурсію до Моршина. Але в дорозі сталася проблема з двигуном, внаслідок якої авто з’їхало з триметрового насипу на лісову колію і перевернулося. Шофер і семеро пасажирів залишилися живими, хоч і отримали серйозні травми.

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.