Кримінальна історія: Пригоди перукарів

Здавалося би, перукарська професія безмежно далека від будь-яких злочинів, і жодних кримінальних пригод у перукарні трапитися не може – пише “Західний кур’єр“.

Однак декілька стани­славівських перукарів усе ж потрапили до міської кримінальної хроніки. Так, помічник перукаря Ляйб Цвайфлер у квітні 1938 року опинився на лаві підсудних і був змушений відсидіти у тюрмі цілий рік. І все через ондуляцію – укладку волосся парою, яка допомагала створити ефектні завитки та кучері на головах місцевих пань.

Перукарня. Фото, 1930-ті роки.

Клієнтка перукаря, медсестра Марія Яремчукова, якраз сиділа у перукарському кріслі, а пан Цвайфлер обробляв її волосся парою за допомогою спеціального апарата. Раптом в апарата відскочила трубка, і гаряча пара цівкою вистрелила бідолашній жінці просто у вухо.

У результаті цього тріснула барабанна перетинка, і Яремчукова перестала чути на те вухо. Під час процесу було виявлено, що причиною інциденту стала не лише неуважність перукаря, а й недосконала та застаріла конструкція перукарського апарата. В результаті перукар був заарештований, а апарат конфіскували.

У липні 1937 році у кримінальну історію потрапив ще один стани­славівський перукар. В Макса Бравермана, який тримав перукарню на вул. Сапєжинській, вкрали перукарське приладдя на суму близько ста злотих. Мабуть, злодюжки хотіли перепродати перукарський реманент. А може, то були витівки конкурентів?
Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.