Кримінальні історії: дві кулі в голові

У серпні 1938 року до станиславівського шпиталю привезли незвичайну пацієнтку – жінку з двома револьверними кулями в голові. Шансів зберегти їй життя було небагато, але медики усе ж взялися за операцію.

В результаті обидві кулі з голови витягли, і згодом постраждала Марія Краєвська таки пішла на поправку. Ще більшим було здивування лікарів, коли вони дізналися історію незвичної пацієнтки, адже вона постраждала не від нападу злодіїв, а від руки власного чоловіка.

Чоловік з револьвером. Фото, 1930-ті роки.

У 1922 році Марія вийшла заміж за Юзефа Краєвського, підофіцера. До 1927 року подружжя жило в найкращій згоді, але після виходу пана Юзефа на пенсію його стосунки з дружиною почали псуватися.

В Марії з’явився залицяльник, такий собі Владислав З., але вона старанно приховувала свій роман від чоловіка. Лише в 1938 році жінка зрозуміла, що її почуття до коханця сильніші, ніж до благовірного, і зажадала розірвання шлюбу. Вона також виїхала з їхнього з чоловіком помешкання і тимчасово оселилася у подруги Гелени Матіас на вул. Пруса (тепер вул. Івана Мирона). Але зраджений чоловік не бажав миритися з втратою дружини. Одного дня він завітав до помешкання пані Матіас і розпочав із нею довгу розмову, стверджуючи, що «так довше не витримає». Незабаром повернулася пані Марія, і між нею та чоловіком відбулося з’ясування стосунків.

До переляканої Гелени Матіас долітали істеричні вигуки пана Краєвського «Як довго ти будеш мене мучити й ігнорувати?», адресовані його дружині. Щойно пролунала ця фраза, як у покої пролунали постріли. Пан Краєвський тричі вистрелив у дружину, цілячись у її голову, після чого вийшов із будинку пані Матіас. Він вирушив просто до поліційного відділку і здався в руки правосуддя.

Процес подружжя Краєвських, який розглядався в станиславівському Окружному суді, викликав неабияку сенсацію в місті.

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.