Рятувальники Прикарпаття відшукали двох жителів міста Дніпра, які заблукали в горах

30 липня о 21:18 до Оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України в Івано-Франківській поступило повідомлення від двох туристів жителів міста Дніпра про те, що, спускаючись із гори Смотрич, через складні погодні умови вони втратили орієнтування та потребують допомоги рятувальників.

Для проведення аварійно-пошукових робіт було залучено рятувальників пошуково-рятувального відділення селища Верховина. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС в області, передає “Західний кур’єр”.

Рятувальники відшукали заблукалих туристів та супроводили до притулку на полонині Смотрич де вони тимчасово проживають.

Головне управління ДСНС в Івано-Франківській області нагадує, що у періоди погіршення погодних умов любителям гірського відпочинку потрібно утриматися від туристичних походів у Карпати. А тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема від належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також від знання місцевості та її природних перешкод.

Рятувальники просять туристів реєструвати свій похід у гірських пошуково-рятувальних підрозділах. Для зручності це можна зробити заздалегідь через онлайн-форми, розміщені на сайтах територіальних підрозділів Служби порятунку західного регіону.

Також рятувальники радять користуватися застосунком “Порятунок у горах”.

Цей додаток призначений для комунікації туристів з рятувальною службою, а саме:

• голосових дзвінків;

• передачі сигналів “SOS” із географічними координатами.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.