На Коломийщині почастішали зустрічі з отруйними павуками

Останнім часом на Коломийщині почастішали зустрічі із отруйними павуками хейракантиумами крапчастими.

Про це повідомив у мережі Юрій Іваночко, пише Західний кур’єр.

«Не хочемо вас лякати, але хейракантиум крапчастий – дійсно один із найотруйніших павуків Європи. Цей невеличкий павук володіє велетенським, як на його розміри, хеліцерами-щелепами, які з легкістю прокусують не лише тверді хітинові панцирі комах, а й шкіру людини. Його укус є одним із найболючіших з-поміж павуків, він різкий і триває до 12-ти годин, а в окремих випадках й до 10-ти діб! Отрута може викликати нудоту, а іноді й місцеві некрози епітелію», – йдеться у дописі.

Павук швидко бігає, може стрибати. Для гнізда вибирає затишні місця. Селиться під камінням, в траві, згорнутому трубочкою листі. Якщо проникає в житло, вибирає куточки, де його не турбують прибиранням довгі місяці.

При укусі цього павука ранку обробляють розчином марганцівки, спиртовою настоянкою календули. До місця укусу прикладають холодний компрес. Для ефективності додають соду з розрахунку 1 чайна ложка на склянку води. Бажано відразу прийняти протиалергійний засіб. Обов’язково звернутися до лікаря.

ДЛЯ СВОЄЇ БЕЗПЕКИ

– не чіпайте таких павуків руками;

– не бийте їх на тілі;

– частіше робіть прибирання малодоступних місць.

«Хейракантіум сам боїться людей і нападає тільки з метою самозахисту. Найбільшу агресію проявляє, якщо його потривожити в гнізді і коли потрапляє під одяг. Будьте уважні та обережні», – додає автор допису.

Як йдеться у коментарях, цього павука не раз зустрічали у селі Саджавка та у Коломиї і навіть траплялись випадки укусів.

«Нас вже кусав такий павук минулого тижня ми його спіймали. І сьогодні ввечері спіймали ще одного! Ці павуки після опівночі починають свою охоту.

Укус цього павука і дійсно дуже сильно болючий і при чому біль на прикладі бджолиного укусу. За 2-3 години після укусу бджоли біль уже практично стихне, а тут все навпаки – біль нестихаюча абсолютно. От болить всі 24 години безперервно. Наприклад, через 10 годин після укусу ви відчуваєте таку ж саму біль, як під час самого укусу!

Особливо повідомляйте і застерігайте своїх діточок щоб не дай Бог…

Я так розумію що таких павучків звідкись стало у нас багато.

До речі, самець такого роду павука – невеликий, десь розміром 1-2 сантиметри, а от самка може досягати 6-7 сантиметрів», – пише Олександр Грицюк.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.